З травня життя гіпертоніків та діабетиків покращиться

Дата публікації
Перегляди
1583
Поділитись:
WhatsApp
Viber
З травня життя гіпертоніків та діабетиків покращиться

Ціни на ліки повинні значно впасти / Фото: Сегодня

Референтні ціни будуть введені на ліки для лікування гіпертонії і діабету.

З 1 травня в Україні стартує система продажу ліків за референтними (середніми) цінами, повідомив прем'єр Микола Азаров.

"Ми вчора розглянули пілотний проект по введенню референтних цін на лікарські засоби для лікування гіпертонічних хвороб і діабету. Це препарати, обсяг споживання яких дуже великий. Я поставив завдання ввести референтні ціни на ці ліки з 1 травня поточного року", - сказав він.

Прем'єр зазначив, що в ході реалізації цього проекту ціна на цю групу ліків повинна бути знижена, але в той же час необхідно дозволити встановити необхідну рентабельність виробникам, постачальникам і аптекам, щоб вони не припинили продажі взагалі.

Азаров підкреслив, що крім цього має бути забезпечено достатню пропозицію препаратів, необхідних людям, за рахунок власного виробництва, і не можна допустити найменшого натяку на дефіцит цих ліків.

Прем'єр також доручив віце-прем'єру - міністру охорони здоров'я України Раїсі Богатирьовій провести розширену нараду з главами обласних і районних адміністрацій, мерами і лікарями для того, щоб пояснити, як має працювати механізм референтних цін.

Нагадаємо, 7 березня президент Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів підготувати механізм введення референтних цін на ліки.

При референтній системі ціноутворення вартість медпрепаратів встановлюється методом визначення середньої ціни на конкретні ліки, а ціни для розрахунку беруть в декількох країнах. Отримана сума стане індикатором, вище якого продавати препарат буде заборонено.

Чиновники сподіваються, що після впровадження в Україні такого методу, ціни впадуть мінімум на 25-30%.

З 1 травня в Україні стартує система продажу ліків за середніми цінами

З 1 травня в Україні стартує система продажу ліків за середніми цінами

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1583
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація