Зігрітися в борг. Як "розтягнути" оплату за опалення на увесь рік

Оформлювати відтермінування оплати за теплопостачання можна від 1 листопада.

В Україні вже місяць, від 1 листопада, діє норма, яка дозволяє українцям відтермінувати оплату за опалення – платити не всю суму в опалювальний сезон, а "розтягнути" плату й на літо.

Щоб скористатися відтермінуванням оплати, споживачі повинні звернутися з письмовою заявою до теплопостачального підприємства. Інших документів та пояснень щодо причин відтермінування підприємство не має права вимагати, а саме відтермінування повинне надати автоматично. Відповідна норма записана в постанові №744 Кабміну.

"Звертаюся до українців, які використовують централізоване опалення та не отримують субсидію. Для того, щоб скористатися наданою урядом можливістю платити 50% вартості опалення взимку, решту 50% – влітку, необхідно всього-на-всього подати письмову заяву до свого постачальника послуги. І теплопостачальне підприємство зобов'язане прийняти заяву та, починаючи з дати її подання, щомісяця протягом року виставляти половину вартості рахунку за опалення без жодних комісій і передоплат", – наголосив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон.

Водночас в окремих містах теплопостачальники відмовляють громадянам у можливості сплачувати рахунки за централізоване опалення рівними частинами протягом року. Зокрема, на урядову гарячу лінію надходили скарги з Дніпра, Кривого Рогу на Дніпропетровщині, Полтави, Ніжина на Чернігівщині, Запоріжжя та Києво-Святошинського району Києва.

"Не надаючи жодних аргументованих пояснень, а в деяких випадках вимагаючи навіть передоплат, тепловики позбавляють українців права скористатися урядовою ініціативою. Відмови надати людям так звану "комунальну розстрочку" на опалення сприйматимуться як недотримання рішення уряду", – зауважив Кістіон.

У разі відмов "тепловиків" приймати заяви чи оформляти розстрочку віце-прем'єр-міністр закликав громадян звертатися на урядову гарячу лінію за номером 1545.

Нагадаємо, раніше в Україні діяла норма, коли теплопостачальні підприємства виставляли рахунки за опалення цілий рік, "перекидаючи" зимові суми на літо. Пізніше цю норму скасували та змінили терміни опалювального сезону. Тепер же повернули можливість оплачувати за опалення протягом року, але за бажанням самих споживачів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: