Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Золотовалютні резерви НБУ "худнуть" четвертий місяць поспіль

За місяць резерви зменшилися на 1,2%.

За підсумками березня міжнародні золотовалютні резерви Нацбанку, за попередніми даними, становили 18 млрд 191,2 млн доларів. Це на 1,2% менше, ніж було наприкінці лютого. Резерви "худнуть" уже четвертий місяць поспіль - переважно у зв’язку із здійсненням платежів уряду та НБУ за державним боргом.

Поповнення міжнародних резервів протягом березня, як і в попередньому місяці, відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій регулятора на міжбанківському валютному ринку. Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало НБУ можливість і надалі викуповувати надлишок валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

За підсумками березня Нацбанк купив на міжбанківському ринку 510 млн доларів, у тому числі 300 млн доларів – за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Регулятор продав 134 млн доларів, тож чиста купівля валюти склала 376 млн доларів.

Надходження від розміщення облігацій внутрішньої державної позики склали 669,5 млн доларів та 123,3 млн євро.

Проте боргів довелося віддавати набагато більше, ніж були березневі надходження до золотовалютних резервів. Зокрема, 1 млрд 284,1 млн доларів спрямували для погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Ще 186 млн доларів віддали Міжнародному валютному фонду.

На обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 43,2 млн доларів.

НБУ запевняє, що обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Нагадаємо, Нацбанк прогнозує зростання резервів на кінець 2018 року до 20,5 млрд доларів. Проте 2019-го вони "схуднуть" – бо Україні потрібно буде віддавати значні борги за кредитами.

ВідеоМВФ досі не визначився із датою, коли відішле до України оціночну місію

Без місії виділення наступного траншу неможливе. Однак постійний діалог з Києвом на всіх рівнях - від офіційного до робочого - триває. Ключова вимога МВФу проста: Україна має довести відданість реформам не на словах і не на разових демонстраціях.

МВФ досі не визначився із датою, коли відішле до України оціночну місію

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції