Втрачену картину да Вінчі оцінили у 200 мільйонів доларів

Втрачену картину да Вінчі оцінили у 200 мільйонів доларів

Фрагмент картини Леонардо да Вінчі "Рятівник світу"

За словами одного з фахівців, картина втратила колір і перебуває не в ідеальному стані, але "враження справляє казкове".

Виявлено картину Леонардо да Вінчі "Рятівник світу", яка вважалася втраченою.

Справжність картини підтвердили незалежні експерти, в тому числі співробітники музею Метрополітен і Національної галереї в Лондоні.

Картина належить групі арт-дилерів, які придбали її на початку 2000-х років на торгах у США. Як розповів один із власників полотна, нью-йоркський арт-дилер Роберт Саймон, оригінальне зображення Леонардо багато разів перемальовували, зафарбовували і реставрували, тому картина була більше схожа на копію. Проте після кількох років реставрації, коли всі зайві шари фарби були зняті, під ними виявився оригінал Леонардо.

Близько двох років тому картину показали чотирьом провідним експертам по Леонардо, у тому числі  італійцю П'єтро Марані, який керував реставрацією "Таємної вечері", і почесному професору Оксфорда Мартіну Кемпу, який 40 років вивчав творчість да Вінчі. За словами одного з цих фахівців, картина втратила колір, а також знаходиться не в ідеальному стані, але "враження справляє казкове".

Саймон відмовився назвати суму, за яку була придбана картина. Як розповів знайомий із ситуацією експерт, нинішні власники мають намір продати полотно і хочуть виручити за нього не менше 200 мільйонів доларів. Однак сам Саймон у бесіді з кореспондентом Time спростував цю інформацію, заявивши, що картина не продається.

Леонардо написав "Рятівника світу" у 1506 - 1513 роках для короля Франції Людовіка XII. У XVII столітті картиною володіли англійські королі Карл I і Карл II, проте потім вона зникла до другої половини XIX століття, коли картину придбав британський колекціонер сер Френсіс Кук. У 1958 році спадкоємці Кука помилково атрибутувати картину учневі Леонардо Джованні Больтраффіо і продали її на аукціоні Sotheby's за 45 фунтів стерлінгів.

У листопаді 2011 року "Рятівник світу" буде виставлений у лондонській Національній галереї. Виставка відкриється 9 листопада і триватиме до 5 лютого 2012 року.

Читайте також:

Італійський історик розшифрувала код да Вінчі

Італійські археологи знайшли череп Джоконди

Вчений: Мона Ліза була хлопчиком-коханцем да Вінчі

Знайдено невідому картину Леонардо да Вінчі

У Франції знайшли невідомий манускрипт да Вінчі

Повʼязані теми:

Наступна публікація