Американські медики надрукували на 3D-принтері ідеальне для пересадки вухо

Американські медики надрукували на 3D-принтері ідеальне для пересадки вухо

Пацієнти з деформацією зовнішнього вуха зможуть легко відновити його / Фото: alahliclub.ae

У пацієнтів з'явився шанс на отримання нормального зовнішнього вуха лише за 30 хвилин операції.

В США, Медичному коледжі Вайля Корнелла, вперше на 3D-принтері було надруковане вухо, яке виглядає і може функціонувати як справжнє.

Для дітей, що народилися з міикротією - вродженою деформацією зовнішнього вуха, досі існувало два шляхи лікування: серія складних операцій або протез вушної раковини, який не дуже схожий на справжню.

Але останні технології в області 3D-друку, схоже, дарують маленьким пацієнтам надію на створення штучного вуха, яке виглядає і функціонує як справжнє.

Лікар Джейсон Спектор з Медичного коледжу Вайля Корнелла вважає, що розроблений його командою метод є кращим рішенням як для дітей з вродженою вадою, так і для людей, які втратили частину вуха при травмі чи через злоякісну пухлину.

Як повідомляється в журналі PLoS ONE, спочатку медики створюють цифрову модель вуха за допомогою комп'ютера. Потім на 3D-принтері виготовляється прес-форма, в яку вводять особливий гель з високою щільністю.

Отриманий протез поміщають в живильне середовище з хрящовими клітинами, які використовують його як каркас для формування цієї тканини. Весь процес від проектування до пересадки займає лише кілька днів.

"Хрящ володіє унікальними властивостями - йому не потрібні негайний і постійний доступ крові, - пояснює Спектор. - Наш колагеновий гідрогель дозволяє клітинам не тільки залишатися живими, але і процвітати, утворюючи хрящову матрицю".

В експериментах учені використовують хрящові клітини корів, але також досліджується можливість залучення стовбурових клітин з кісткового мозку людини. У майбутньому можна буде брати невелику кількість хряща здорового вуха дитини, змішувати його з його ж стовбуровими клітинами і вирощувати нову тканину з власних клітин пацієнта.

Вся операція триватиме близько 30 хвилин - замість багатогодинного болісного отримання хрящів з області ребер, яке практикується сьогодні для лікування хірургічним шляхом.

Вважається, що подібну "пересадку" найкраще робити в 5-6 років. У цей час розмір голови і вух дитини вже сягає близько 80% від дорослого. Тому приблизні розміри збережуться на все життя. Якщо результати попередніх тестів будуть успішними, автори розраховують почати великі клінічні випробування нової методики через чотири роки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація