Дослідники на експерименті показали, що безпечніше – куріння чи вейпінг

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дослідники на експерименті показали, що безпечніше – куріння чи вейпінг

Reuters

Основна шкода куріння пов'язана з продуктами горіння у диму, а не власне нікотином.

Нове дослідження виявило, що вейпінг принаймні на 95% менш шкідливий, ніж куріння, проте 44% відсотки курців помилково вважають, що він так само шкідливий.

Такого висновку дійшли британські експерти в галузі суспільної охорони здоров'я "Public Health England" (PHE), передає Mirror.

Агенство зафільмувало експеримент, що демонструє шкідливий вплив куріння, на відміну від вейпінгу. Наголошується, що основна шкода куріння пов'язана з продуктами горіння у диму, а не власне нікотином.

У відеоролику експерт з куріння доктор Ліон Шахаб і доктор Розмарі Леонард демонструють, скільки смоли накопичується в організмі в результаті куріння.

"Я сподіваюся, що цей ілюстративний експеримент допоможе людям побачити величезну  шкоду куріння, якої можна уникнути, перейшовши на електронну сигарету", - каже професор.

І хоча вейпінг не абсолютно нешкідливий, зазначається, що він є ефективним засобом для відмови від паління. Утім майже 40% курців навіть не намагались перейти на електронні сигарети.

Окрім цього, стверджується, що альтернативні системи отримання нікотину аж ніяк не сприяють виникненню шкідливої ​​звички серед неповнолітніх. Навпаки, практично ніхто серед некурців не намагається курити електронні сигарети.

Зазначимо, інші дослідники стверджують, що електронні цигарки на основі нікотинової рідини можуть бути такими ж шкідливими, як і цигарки без фільтру. Вони виявили, що випари з електронних цигарок, котрі не містять нікотину, так само викликають пошкодження ДНК, як і цигарки з фільтром через хімічні добавки, що є в цих парах.

Наступна публікація