Microsoft представила операційну систему Windows 10

Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Корпорація вирішила після "вісімки" одразу випустити "десятку".

Увечері 30 вересня корпорація Microsoft на презентації в Сан-Франциско офіційно анонсувала наступницю Windows 8 - операційну систему наступного покоління. Вона отримала назву Windows 10 (а не Windows 9, як передбачалося).

Microsoft представила Windows 10. / Фото: microsoft.com
На питання про те, чому Microsoft перейшла в назві від 8 до 10, представники компанії відповіли, що, коли користувачі побачать нову ОС "у всій красі", вони зрозуміють, чому назва "десятка" для неї підходить краще.

Ведучий презентації віце-президент Microsoft з операційних систем Террі Мейєрсон (Terry Myerson) повідомив, що Windows 10 буде встановлюватися на більш широкий спектр пристроїв різного типу у порівнянні з попередніми версіями.

У число цих пристроїв, згідно з озвученими даними на презентації, тепер входять не тільки настільні ПК, ноутбуки та планшети, але і смартфони, і телевізори.

Microsoft представила Windows 10. / Фото: microsoft.com
При цьому, за словами Мейерсона, нова ОС несе з собою "єдину платформу додатків". "Єдиний магазин, єдиний спосіб ознайомлення з додатками, придбання і оновлення на пристрої всіх типів", - сказав він.

При створенні Windows 10, як і раніше, особливу увагу було приділено корпоративним користувачам, підкреслив представник Microsoft. Він зазначив, що нова ОС буде сумісна з усіма традиційними системами управління, які використовують підприємства.

Інтерфейс робочого столу в Windows 10 виглядає так само, як в Windows 8. Однак Microsoft повернула меню "Пуск". У лівому стовпці меню розташовані ярлики до останніх запущених додатків, у правому - плитки додатків Metro. В меню також знаходяться кнопки керування живленням, як це було до Windows 8.

Віце-президент Microsoft Джо Белфиор (Joe Belfiore) вказав на здатність Windows 10 запускати додатки Metro у вікні на робочому столі. Він назвав такі додатки "універсальними", а звичайні програми - "класичними".

При створенні Windows 10 розробники приділили особливу увагу мультизадачності. На панелі задач з'явилася нова кнопка - Task View. При натисканні на неї на екрані з'являються в зменшеному вигляді вікна запущених додатків. В Apple OS X така функція називається Mission Control.

Реліз Windows 10 намічений на кінець 2015 року, а її підтримка буде здійснюватися до 2025 року. Версія Technical Preview для персональних комп'ютерів буде доступна вже 1 жовтня 2014 року.

На питання про те, чи буде оновлення до Windows 10 безкоштовним, представники Microsoft відмовилися відповідати. Вони сказали, що інформація про умови переходу і вартість будуть анонсовані пізніше.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація