Учені виявили на Землі новий континент. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

98% території передбачуваного континенту перебуває під водою.

Австралійські і новозеландські учені заявили про відкриття нового континенту на Землі, який вони назвали Зеландія.

На думку вчених, Нова Зеландія і Нова Каледонія – не ізольовані ланцюги островів, а частини невідомого досі, прихованого континенту, йдеться у звіті на сайті Геологічного товариства Америки.

Під час своєї роботи вчені визначили в земній корі на південному заході Тихого океану окремий фрагмент площею близько 4,9 мільйона кілометрів. При цьому 98% території передбачуваного континенту перебуває під водою. Розміри і віддаленість фрагментів наштовхнули на думку фахівців, що цю частину земної кори під островами потрібно розглядати як повноцінний континент.

 

 

При цьому учені стверджують, що це не спонтанне відкриття, а поступове усвідомлення. За їхніми словами, ще 10 років тому вони не мали достатньої кількості накопичених даних і впевненості в інтерпретації, щоб розповісти про цю знахідку.

"Це не раптове відкриття, а поступове усвідомлення. Наприклад, 10 років тому у нас не було б накопичених даних або впевненості в інтерпретації, щоб написати цю статтю", – йдеться у звіті.

 

Восьмий континент, Зеландія, інфографіка
ТСН.ua

 

 

Нагадаємо, німецькі учені з'ясували, що за останні півстоліття глобальний вміст молекулярного кисню в Світовому океані впав більш ніж на 2 відсотки. Фахівці провели кількісну оцінку динаміки молекулярного кисню, що міститься у Світовому океані за останні п'ятдесят років. За цей період вміст сполуки у воді знизився приблизно на 4,8 петамоля і наразі складає 222,5 петамоля.

Залиште свій коментар

Вибір редакції