NАSА представило "сутінкову зону" Плутона

Вчені відзначають, що детально вивчити ці території дозволять саме дані, отримані в "сутінкових" умовах.

Знімок, отриманий автоматичною станцією New Horizons після прольоту повз Плутона, дозволив розкрити таємницю "сутінкової зони" карликової планети — структуру атмосфери небесного тіла, що спостерігається на тлі Сонця.

На зображенні у верхній частині правого врізу, яке описує простір з діаметром 230 кілометрів недалеко від південного полюса, помітно утворення, яке нагадує земну хмару. Воно досягає декількох десятків кілометрів у довжину і розташоване в низьких шарах атмосфери небесного тіла. Структура складається головним чином з метану, а його формування передбачено існуючими моделями.

В нижній частині правого врізу можна розглянути геологічні неоднорідності карликової планети. Перепад між найвищою і найнижчою точками на цій ділянці досягає п'яти кілометрів. Вчені відзначають, що детально вивчити ці території дозволяють саме дані, отримані в "сутінкових" умовах.

NАSА представило «сумеречную зону» Плутона

Представлене NASA зображення отримано, коли Плутон перебував між станцією New Horizons і Сонцем. Це дозволило апарату вивчити будову атмосфери карликової планети. Знімок зроблений науковим інструментом MVIC (Multispectral Visual Imaging Camera) через 19 хвилин після мінімального зближення з Плутоном, на відстані 21,55 тисячі кілометрів від нього. Дозвіл зображення дорівнює 430 метрів на піксель.

ВідеоНауковці NASA опублікували фото долин у формі серця на Плутоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: