Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пандемія коронавірусу викликала масштабне скорочення щоденних викидів вуглецю

Пандемія коронавірусу викликала масштабне скорочення щоденних викидів вуглецю

Це може стати найбільшим падінням за час після Другої світової війни.

Дослідження, опубліковане у вівторок в журналі Nature Climate Change, показує, що завдяки карантину через пандемію коронавірусу глобальні викиди вуглецю на день у квітні були на 17% нижчі, ніж середньодобові викиди 2019 року.

Про це пише Science Alert.

Результати показали, що середньодобові викиди скоротилися на 18,7 млн ​​тонн вуглецю порівняно з минулим роком. Це рівень викидів, який можна порівняти з 2006 роком.

Ми побачимо, що глобальні викиди вуглецю скоротяться як мінімум на 4% цього року, а, можливо, і на 7-8 відсотків. У будь-якому разі, це буде найбільше падіння за показники року після Другої світової війни, і, можливо, ніж будь-коли
співавтор нового дослідження і голова Глобального вуглецевого проєкту Роберт Джексон.

Для кількісної оцінки зниження викидів вуглецю автори дослідження вивчили дані про викиди з більш ніж 69 країн, включаючи США і 30 китайських провінцій. Вибірка представляє 85% населення світу і 97% глобальних викидів CO2.

За даними дослідників, на початку квітня регіони, на яких зосереджені 89% глобальних викидів, перебували під деяким типом блокування. Вони встановили, що в країнах, де діють найсуворіші накази про перебування вдома, сталося щоденне скорочення наземного транспорту на 50% і на 75% - щоденне зниження авіаперельотів. У цих двох секторах викиди скоротилися на 36 і 60 відсотків відповідно.

Падіння викидів від наземного транспорту склало 43 відсотки від загального зменшення щоденних глобальних викидів в порівнянні з 2019 роком. Це пов'язано з тим, що повітряні перевезення дають менше 3% річних викидів вуглецю, тоді як наземний транспорт дає майже в 10 разів більше.

Загалом, за оцінками дослідників, викиди в період з січня по середину квітня скоротилися на 1 048 мільйонів метричних тонн в порівнянні з торішнім середнім значенням за 12 місяців. Близько 23 відсотків цього падіння прийшло з Китаю, 20% з США і 9% з Індії.

Чим корисний карантин через пандемію коронавірусу для довкілля: 

  • збереження обмежень на пересування транспорту та літаків дозволить зменшити щорічні глобальні викиди вуглецю на 7%;
  • такий рівень скорочення викидів необхідний, щоб обмежити глобальне потепління до 1,5 градуса за Цельсієм.

Нагадаємо, люди в північному індійському штаті Пенджаб із радістю діляться світлинами того, як внаслідок карантину через новий коронавірус очистилося повітря – тепер вони можуть побачити гірський хребет Гімалаїв на відстані понад 100 кілометрів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції