Собаки для навігації використовують магнітне поле Землі - вчені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Собаки кілька разів бігали за віссю північ-південь, щоб налаштувати власний "компас".

Собаки навіть в абсолютно незнайомому місці можуть відшукати шлях. Вчені виявили, що собаки можуть використовувати магнітне поле Землі для навігації.

Про це пише Science Alert.

Вперше чеські вчені знайшли докази того, що ікла можуть відчувати і бути "навігатором", використовуючи слабке магнітне поле Землі.

Як саме вони це роблять - досі незрозуміло, але, схоже, магніторецепція справді є у собак, як і у багатьох інших тварин, включно з птахами, саламандрами і жабами. Цей прихований талант в песиків давно підозрювали, але ніколи не досліджували детально.

Кілька років тому вчені в Чехії виявили, що собаки мають тенденцію випорожнюватися і мочитися за віссю північ-південь, припускаючи, що вони здатні відчувати магнітне поле Землі; тепер аналогічна команда з того ж університету знайшла докази того, що і їхня розвідка відбувається у такий ж спосіб.

Ізолювати одне почуття під час тестування собаки складно, але дослідники придумали оригінальний спосіб. Використовуючи дані GPS і відеозаписи на екшн-камерах, вони спостерігали, як 27 мисливських собак з десяти порід проводили "самонавідні" випробування в 62 різних лісових місцях.

Від 2014 до 2017 року собаки виконали понад 600 випробувань, вирушили на пошуки і повернулися до своїх господарів.

Вчені помітили, що під час скаутингу собаки кілька разів пробігали 20-метрову дистанцію від північного до південного напрямку і назад, і лише після цього починали шлях до місця, де їх випустили на прогулянку. Ймовірно, ці "пробіжки" допомагали собакам "налаштувати компас", щоб орієнтуватися на місцевості. Ці дії є свідченням про розвиненість магніторецепції у собак.

Після цього провели ще кілька випробувань, у яких собаки діяли у такий самий спосіб. Це довело, що вони орієнтуються на місцевості за допомогою магніторецепції.

Нагадаємо, під час пілотного дослідження в Гельсінському університеті спеціально натренованих для розпізнавання хвороб собак навчили винюхувати невідомий до цього специфічний запах збудника COVID-19.

Залиште свій коментар

Вибір редакції