Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Новий рік Google уповільнить час та додасть високосну секунду

Додаткова високосна секунда компенсує різницю між астрономічним та універсальним часом.

31 грудня Google додасть високосну секунду, яка компенсує трохи уповільнене обертання планети. Про це повідомляє Meduza з посиланням на Popular Mechanics.

Востаннє секунду додавали 31 липня 2015 року. Люди таких змін навіть не помічають, однак для комп'ютера це вкрай важливо й він не розумію самої ідеї додаткової секунди.

Високосна секунда використовується, щоб компенсувати різницю між астрономічним часом і універсальним (UTC), яке використовується в годиннику. Зазвичай вона додається, якщо різниця між астрономічним часом і UTC за рік склала більше 0,8 секунди.

Так, 2016 року Google розтягне високосну секунду на 20 годин: десять до настання 1 січня 2017 року, і десять - після. Протягом цих двадцяти годин час на серверах компанії час буде йти на 0,0014% повільніше, ніж зазвичай. В результаті до 10 ранку UTC 1 січня різниця в часі буде компенсована.

Для комп'ютерів проблема високосної секунди полягає у тому, що перед наступом 1 січня 2017 року годинники повинні будуть показати незвичний час - 23:59:60. Причому машинам потрібно пояснити, що це разова подія, яке до того ж в різних часових поясах відбудеться в різний час.

Введення високосної секунди інколи приводило до серйозних збоїв. Так, 2012 року зайва секунда привела до помилки Linux, що в свою чергу зламало кілька популярних сайтів, в тому числі Reddit.

Основну проблему високосна секунда представляє для компаній, що підтримують протоколи мережевого часу (NTP), тобто таких як Google, чий протокол використовується для синхронізації годин на комп'ютерах й інших електронних пристроях. Найпростіше було б додати зайву секунду серверів синхронізації, але через те, що машини не можуть зрозуміти саму ідею "зайвої секунди", компаніям доводиться вигадувати більш винахідливі рішення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції