В Африці знайшли загадкові кристали віком 105 тисяч років

В Африці знайшли загадкові кристали віком 105 тисяч років

Фото: arstechnica.com

Можливо, кристали зберігали як ритуальне підношення.

У Південній Африці в пустелі Калахарі виявили колекцію кристалів, вік якої - близько 105 тисяч років. Вона зберігалася в печері всередині пагорба Га-Мохан.

Як пише Ars Technica, археологиня Університету Гріффіта Джейн Уілкінс і її колеги знайшли 22 білих кристали кальциту правильної форми. Таємне місце мало такий вигляд, ніби хтось спеціально зібрав кристали, можливо, як ритуальне підношення. Поруч було кілька зламаних обгорілих шматків шкаралупи страусиних яєць, які могли містити запаси води.

Вік колекції вдалося визначити завдяки методу оптично стимульованої люмінесценції. Дослідники відзначають, що це таємне місце з'явилося приблизно тоді ж, коли населення узбережжя Південної Африки почало збирати мушлі. Ця знахідка підтверджує, що мешканці центральних районів африканського континенту не відставали від своїх прибережних сусідів в розвитку.

Фото: arstechnica.com

Раніше вченим не вдавалося виявити свідчення того, що жителі внутрішніх районів Африки зберігали воду в яєчній шкаралупі, фарбували предмети за допомогою пігменту або колекціонували предмети.

Фото: arstechnica.com

Нагадаємо, що у NASA досліджують "дивний камінь" з Червоної планети. Дослідники Національної космічної агенції вивчають камінь зеленого кольору 15 сантиметрів завдовжки, який виявив на поверхні Марсу ровер Perseverance.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація