Вчені пояснили причини зникнення неандертальців

Неандертальці були схильні робити нещільні накидки з хутра.

Під час останньої льодовикової епохи найдавніші Homo sapiens носили складний одяг з хутряною обробкою, у той час як неандертальці одягалися в прості накидки і були уразливі для холодів і вимерли.

Це з'ясували антропологи з Університету імені Саймона Фрейзера в Канаді, - пише "Лента.ру".

Результати показали, що люди використовували ведмедів, оленів та зубрів для створення одягу, зшитого з різних шкур. В результаті Homo sapiens були добре захищені від холодів. На відміну від них, неандертальці були схильні робити менш щільні накидки з хутра. Вони носили шкури ссавців, позбавлені рукавів, капюшонів і додаткової ізоляції, яка могла б зберігати тепло.

Проте вчені підкреслюють, що рано робити поспішні висновки. Дослідники планують подальші дослідження для детального вивчення скам'янілостей, щоб виявити сліди обробки, характерні для виготовлення одягу.

Нагадаємо, що раніше спеціалісти встановили, що неандертальці володіли більш гострим зором і великою статурою, ніж інші ранні предки сучасної людини, наприклад, кроманьйонці. Такі особливості неандертальців, можливо, й призвели до їх вимирання.

Вчені здійснювали аналіз на основі викопних останків древніх істот. Дослідження свідчать, що основні області мозку неандертальців відповідали за зір і рух м'язів. Однак для формування великих соціальних груп, в їх мозку не залишилося місця.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: