Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чернівці приймуть 5 тисяч кубометрів сміття зі Львова

Місцеві жителі, які живуть поруч із полігоном, виступають проти.

Чернівецькі чиновники уклали договір із львівськими про вивезення відходів на полігон на околицях обласного центру. Містяни, які живуть поблизу полігона, проти такого рішення –вони і без того потерпають від місцевих відходів, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Від Чернівецького сміттєзвалища до найближчого житлового будинку якихось півкілометра. У таку спекотну погоду, як сьогодні, сморід буває чути аж до господарств, кажуть місцеві. Тепер сюди окрім власного, чернівецького сміття, возитимуть і львівське. Близкість до сміттєзвалища місцеві вважають причиною забрудення не тільки води, а й повітря.

Новина про те, що тепер по сусідству зберігатиметься також і сміття ще й зі Львова, обурила людей. Кажуть – бачили кілька днів тому машини зі львівськими номерами, проте зараз рішуче налаштовані не пускати їх на полігон.

Про угоду щодо вивезення сміття зі Львова до Чернівців журналістам повідомив голова міста Олексій Каспрук. Комунальники планують прийняти загалом 5 тисяч кубометрів непотребу, таким чином, допомогти сусідньому обласному центру.

"У нас немає такої біди, як у Львові, об'єм сміття абсолютно прийнятний, не впливає на екологічну ситуацію суттєво. Я думаю що по людськи – треба допомогти нашим українцям, таким же мешканцям", - каже мер Чернівців.

Комунальники кажуть – 5 тисяч кубів – це об'єм відходів, який чернівчани продукують за чотири дні, тож про переповнення звалища мови йти не може. А от кошти – 21 гривня за куб, які львів'яни платитимуть, підприємству "Спецкомунтранс" дуже потрібні – хоча б розрахуватися з боргами.

Утім панікують щодо нових об'ємів сміття не лише прості буковинці. Екологи попереджають - чернівецьке сміттєзвалище вже давно мали би закрити. Не відкидають у майбутньому ситуації, схожої на Грибовицьку.

"Сміттєзвалище експлуатується з 95 року. Термін експлуатації мав бути 15 років. Воно експлуатується вже 22 роки, теоретично воно вже перенаповнене. По різних даних там різна кількість відходів накопичених", - каже Григорій Жаріков, голова осередку Всеукраїнської екологічної ліги.

Відходи зі Львова в Чернівцях прийматимуть до кінця року – уже привезли близько третини об'єму, вказаного в угоді. Після закінчення дії договір подовжувати не планують, переконує влада міста.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Відео Мешканці Чернівців скаржаться на ввезення відходів зі Львова на місцеве сміттєзвалище

Залиште свій коментар

Вибір редакції