Вчені розкрили таємницю смерті мумії, що "кричить"

Вчені розкрили таємницю смерті мумії, що "кричить"

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені розкрили таємницю смерті мумії, що "кричить"

Фото: thehistoryblog.com

Бальзамувальники не змогли розслабити тіло померлої.

КТ-скани мумії, яку назвали "жінкою, що кричить" через її відкритий рот, показали, що вона раптово померла від серцевого нападу, і процес муміфікації зберіг її вираз і позу в момент смерті.

Про це пише The History Blog.

Вона була виявлена ​​в кінці 19 століття в морзі комплексу Дейр-ель-Бахарі на західному березі Нілу через Луксор. Її тіло було частиною королівського поховання. Ієрогліфічні написи на її лляних пов'язках ідентифікують її як "королівську дочку, королівську сестру Мерет Амон". Це було відносно поширене ім'я серед принцес фараонів, тому незрозуміло, з якої вона династії.

До жінки ставилися із традиційною турботою під час королівських ритуалів муміфікації. Однак її позиція незвичайна. У той час як всі інші поважні муміфіковані члени королівської сім'ї були урочисто розташовані з закритими щелепами і прямими тілами, її голова повернута праворуч, ноги схрещені на щиколотці.

Фото: thehistoryblog.com

Єгиптолог Захі Хавасс у співпраці з професором радіології в Каїрському університеті Цукром Салімом досліджував його за допомогою комп'ютерної томографії високої роздільної здатності в Каїрському єгипетському музеї.

Сканування показало, що їй було за 60, коли вона померла і страждала через важкий атеросклероз, відкладення товстих бляшок, які накопичуються всередині стінок артерій, які обмежують і в кінцевому підсумку блокують кровотік. КТ показала, що вона страждала на атеросклероз правої і лівої коронарних артерій, шийних артерій, черевної аорти та клубових артерій, а також артерій нижніх кінцівок.

Здається, що "жінка, що кричить" раптово померла, коли перебувала в своєму нинішньому положенні тіла, зі зігнутими схрещеними ногами. 

Ми припускаємо, що бальзамувальники, ймовірно, муміфікували скорчене тіло "жінки, яка кричить" до того, як воно розклалося або розслабилося. Таким чином, бальзамувальники не могли закрити рот або привести тіло в стан спокою, як це зазвичай буває з іншими муміями, зберігаючи таким чином її вираз обличчя і поставу.

пояснили дослідники

Нагадаємо, знайдені 3500-літні зуби показали, що "вторгнення" в стародавній Єгипет фактично було тривалим захопленням іммігрантами. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація