Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені спрогнозували смерть Сонця і живого на Землі

Сонце, вмираючи, перетвориться на велетенську планетарну туманність.

Через 5 млрд років Сонце вигорить, розпадеться і перетвориться на масивне кільце міжзоряного газу і пилу, яке буде випромінювати світло.

Таким є прогноз вчених, - пише The Guardian.

Міжнародна команда вчених з'ясувала деталі загибелі Сонця, використовуючи нову комп'ютерну модель. Дослідники заявили, що замість простого згасання, як вважалося раніше, Сонце, вмираючи, перетвориться на велетенську планетарну туманність, яку буде видно за мільйони світлових років з сусідніх галактик.

Вчені переконують, що Сонце з багатьох точок зору — це звичайна зірка. Воно має середні розміри і, проіснувавши 5 мільярдів років, перебуває вже на половині життєвого шляху. Кінець настане тоді, коли в ядрі Сонця закінчиться водень, що спричинить крах центру.

Тоді почнуться ядерні реакції ззовні кори, через це Сонце розбухне до розмірів червоного гіганта, поглинувши Меркурій та Венеру.

Ставши червоним гігантом, Сонце втратить близько половини своєї маси, оскільки зовнішні шари будуть здуватися зі швидкістю близько 20 кілометрів за секунду.

Ядро буде швидко нагріватися і випромінювати ультрафіолетове світло та рентгенівські промені, які зовнішні шари будуть ловити і перетворювати на яскраве кільце плазми. Планетарна туманність буде сяяти близько 10 тисяч років.

Фотогалерея Сонце "заплуталося" в сітях, гілках та короні статуї Свободи: як виглядало затемнення у різних країнах (18 фото)

Земля може вціліти після смерті Сонця, а ось життя на планеті загине задовго до цього. З віком зірка буде світити яскравіше. І за 2 мільярди років її тепла буде достатньо, щоб земні океани закипіли.

ВідеоУ Бразилії люди зафіксували рідкісний природний феномен із сонцем

У небі над бразильським штатом Санта-Катаріна зійшло сонце у райдужному колі. Деяких жителів оптична ілюзія неабияк налякала. Унікальне явище вони кинулися фотографувати, і знімки просто підірвали мережу. Науковці сонячний фокус давно пояснили.

У Бразилії люди зафіксували рідкісний природний феномен із сонцем

Залиште свій коментар

Вибір редакції