Вчені у бурштині знайшли найстарішу сперму в світі

Вчені у бурштині знайшли найстарішу сперму в світі

Вчені у бурштині знайшли найстарішу сперму в світі

Сперма була знайдена в шматку бурштину у М'янмі.

Вчені виявили найстаріший зразок сперми тварин, захований у шматку бурштину віком 100 мільйонів років. Палеонтологи виявили зразок сперми в репродуктивному тракті давньої самки ракоподібних, укладеної в смолу, — один з декількох зразків остракод з М'янми.

Про унікальну знахідку вчені написали у виданні Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences, повідомляє СNN.

Раніше невідомий вид ракоподібних, тепер названий Myanmarcypris hui, нагадує сучасних мідій і є прикладом остракода. Остракоди — це маленькі тварини, вік яких становить близько 500 мільйонів років, і їх все ще можна знайти в океанах, прісноводних озерах і річках.

Використовуючи технологію 3D-реконструкції за допомогою рентгенівських променів, вчені проаналізували декілька екземплярів остракод, вивчивши їх кінцівки і репродуктивні органи. Експерти виявили сперму всередині судин для сперми самки ракоподібних, яка зберігала б її для вивільнення, тільки-но її яйця дозріють, якби вона не була укладена в липку смолу дерева. "Ця самка, мабуть, спарилася незадовго до того, як була поміщена у смолу", — йдеться у заяві Хе Ван з Китайської академії наук в Нанкіні.

Вчені заявили, що це відкриття знаменує собою найдавнішу скам'янілість, в якій були остаточно ідентифіковані сперматозоїди. Результати "вдвічі перевищують вік найстаріших однозначних копалин сперматозоїдів тварин", — повідомили автори дослідження. Зразки скам'янілих сперматозоїдів дуже рідкісні — за даними авторів звіту, вік найстаріших відомих сперматозоїдів остракод становить 17 мільйонів років. Попередньому найстарішому зразку було 50 мільйонів років, він був виявлений в коконі кільчастого хробака, знайденого в Антарктиці 2015 року.

Дослідники додали, що свідчення використання гігантської сперми 100 мільйонів років назад є доказом успішної довгострокової репродуктивної стратегії. "Поява складного механізму розмноження, що включає в себе гігантські сперматозоїди, поліпшила успіх спарювання і, можливо, стала важливим внеском у пізньомезозойське вибухове поширення суперсімейства Cypridoidea, до якого належить переважна більшість сучасних неморських видів остракод", — пишуть також дослідники. Раніше остракоди Myanmarcypris hui були невідомі науці.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені дізналися, що міноги і костисті риби можуть відрощувати фрагменти спинного мозку, що неможливо для ссавців.

Наступна публікація