"Вікно у минуле": у Таїланді виявили унікальний величезний скелет кита

Припускають, що цей кит жив 3-5 тисяч років тому.

На узбережжі Таїланду, в 12 км на захід від Бангкока, виявили рідкісний скелет кита. Його вік, за оцінками експертів, від 3 до 5 тисяч років. На сьогодні вчені витягли понад 80% скелета кита.

Про це пише BBC.

Найближчим часом вчені планують провести спеціальний аналіз кісток, який допоможе встановити точний вік решток. Результати, попередньо, будуть готові вже в грудні 2020 року.

Наразі фахівцям вдалося відновити понад 80% скелета, зокрема хребці, ребра, плавники й одну лопатку. Зауважується, що більшість з кісток надто крихкі.

Дослідники вважають, що знайдені останки морського ссавця належать 12-метровому смугастику Брайда, який мешкає у всіх океанах. Така знахідка — велика рідкість, кажуть науковці.

Крім того, археологи називають знахідку "вікном у минуле", яке дозволить дізнатися більше про біорізноманіття та рівні моря 5 тисяч років тому.

"В Азії мало скам'янілостей китів. І ще менше — в такому хорошому стані... Це важливі докази, які свідчать про вторгнення морської води в землю тисячі років тому. Також можна вивчати історію і еволюцію китів і морепродуктів", - написав у Facebook міністр навколишнього середовища Таїланду Варавут Сілпа-арча.

ลงพื้นที่ติดตามการสำรวจขุดค้นโครงกระดูกวาฬโบราณ บ้านแพ้ว จังหวัดสมุทรสาคร . วันนี้ ผมอยู่ที่ตำบลอำแพง อำเภอบ้านแพ้ว...

Опубликовано TOP Varawut - ท็อป วราวุธ ศิลปอาชา Среда, 25 ноября 2020 г.

Нагадаємо, у Мексиці під час будівництва аеропорту знайшли понад 2 сотні скелетів мамонтів. Фахівці кажуть, що їм може бути від 10 до 20 тисяч років. І вони, за припущеннями, могли втрапити у в болотяну пастку, куди їх під час полювання загнали люди

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Неймовірні археологічні відкриття
Наступна публікація