За 30 років людство втратило 28 трильйонів тонн льоду

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За 30 років людство втратило 28 трильйонів тонн льоду

Wikipedia

Процес танення за ці роки пришвидшився на 65%.

Команда вчених з Університету Лідса дослідила, що від 1994 до 2017 року Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду.

Про це повідомляє SciTechDaily.

Під час дослідження за допомогою супутникових даних вивчили всі льодовики на планеті, які зникають: пласти льоду в Гренландії та Антарктиді, крижані шельфи, що плавають навколо Антарктиди, і морський лід, який дрейфує у Північно-Льодовиковому та Південному океанах.

Аналіз показав, що в 90-х роках льодовики зникали зі швидкістю 0,8 трильйона тонн на рік, 2017 року показник виріс до 1,3 трильйона. Ці втрати підняли рівень світового моря на 35 міліметрів.

На думку фахівців, швидкість зникнення льоду не можна назвати інакше як "приголомшливою". Такі темпи можуть привести до підвищення рівня моря на один метр до кінця XXI століття.

"Якщо розглядати це в контексті, кожен сантиметр піняття рівня моря означає, що близько мільйона чоловік будуть змушені залишити свої рідні землі, якщо вони знаходяться на низинних ділянках", - розповів професор Енді Шепард з Лідського університету. Різка втрата льоду може мати і інші серйозні наслідки: проблеми здоров'я арктичних і антарктичних вод і зниження здатності планети відбивати сонячне випромінювання назад у космос.

Вчені підкреслили, що не може бути ніяких сумнівів, що за таким катастрофічним зникненням льоду варто глобальне потепління.

На думку дослідників, снігопади, які поповнюють льодовики Гренландії щороку, більше не можуть йти в ногу з темпами танення льоду, а це означає, що її крижаний покрив буде знижуватися, навіть якщо середньорічна температура планети припинить зростання.

Нагадуємо, що Земля щороку втрачає від 1% до 2% комах. 

Наступна публікація