Бойовики "ДНР" передали у Мінську свій "компромісний варіант" змін до Конституції України

Один з ватажків "ДНР" назвав висловлювання Безсмертного "брехливими".

Ватажки "ДНР" заявляють, що нібито не висували свої умови щодо зміни Конституції України в частині квот у Верховній Раді.

"Донецьк спростував заяви української сторони, що поправки Донбасу до конституції України включали квоти "ДНР" і "ЛНР" у Верховній раді і право вето на рішення в галузі зовнішньої політики", - сказав представник терористів "ДНР" в контактній групі Денис Пушилін, котрого цитує пропагандистський сайт "ДАН".

Раніше представник України Роман Безсмертний повідомив, що терористи вимагали закріпити на конституційному рівні квоту "ДНР" у Верховній Раді, щоб вони мали право узгодження всіх прийнятих законів та право вето на рішення в галузі зовнішньої політики.

Один з ватажків "ДНР" назвав ці слова "брехливими". За його словами, Безсмертний "виніс на публічне поле зміст переговорів, причому перевернув все догори дригом". "Більш того, він знову збрехав, заявивши, що Україна їх відкинула. Ми передали поправки Мартіну Сайдіку (спеціальний представник голови ОБСЄ — ред.), який офіційно підтвердив це на своєму брифінгу за підсумками роботи Контактної групи", — стверджує Пушилін.

Він додав, що делегація "ДНР" 27 січня надала робочій підгрупі з політики і Контактній групи "компромісний варіант поправок у Конституцію України", однак "мабуть, Безсмертному цей документ ніхто з української делегації не показав".

"Поправки повинні бути відображені в статті 133, тим самим закріпивши Особливий статус Донбасу в самому тексті Конституції, як цього й вимагала Венеціанська комісія", — сказав Пушилін.

Нагадаємо, що Безсмертний також заявляв, що бойовики "ДНР" хочуть отримати право самостійно формувати штат поліції, служб безпеки, судових органів, прокуратури, прикордонних військ та інших установ без погодження з київською владою".

"Також "ДНР" бажає, щоб "регіон Донбас" здобув широку економічну (право торгувати з Росією), політичну (право обирати свій парламент, уряд і президента) і культурну (захист російської мови) автономію", - розповів він.

Роман Безсмертний заявив, що українська сторона відхилила ці пропозиції. При цьому, як сказав спецпредставник ОБСЄ на переговорах Мартін Сайдік, бойовики подали свої пропозиції по Конституції за півгодини до кінця роботи політичної підгрупи.

ВідеоБойовики ДНР и ЛНР блокують звільнення заручників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: