Голосування Білорусі в ООН ми розцінюємо як ніж в спину – Геращенко

Під час засідання резолюцію щодо порушення прав людини в Криму не підтримали 23 країни.

Україна "особливо боляче" сприйняла голосування Вірменії, Казахстану і Білорусі за резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Про це під час виступу в парламенті заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Особливо сьогодні я хочу зосередитися на тих країнах, які проголосували "проти". І це 23 країни-члени Організації Об'єднаних Націй", - сказала депутат, передає УНІАН.

Геращенко зазначила, що серед них є, як ті, які, "як правило, взагалі боляче ставляться до будь-якого питання обговорення прав людини, так і відверті сателіти Кремля".

Щодо голосування проти української резолюції Вірменії та Казахстану Геращенко сказала, що розуміє їхні дружні стосунки з Росією, але закликає зрозуміти, що Україна воює не тільки за своє, але й за право всіх пострадянських країн здійснювати незалежну політику.

Щодо позиції Білорусі, Геращенко сказала, що "ми це розцінюємо, як ніж у спину".

"Ми дякуємо білоруській стороні за незалежний майданчик у Мінську. І ми цінуємо це. Але незалежний майданчик має бути незалежним в усіх позиціях, а не заангажованим грою на одну сторону", - сказала депутатка.

"Ми звертаємося до Білорусі з проханням так само шанувати право України відстоювати нашу незалежність і суверенітет і розуміти, що наступний буде Мінськ, якщо сьогодні Київ не захистить нашу незалежність", - наголосила Геращенко.

На засіданні Третього комітету Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, який фокусується на тематиці прав людини, була підтримана резолюція про порушення прав людини в Криму російськими окупаційними властями, розгляд якої ініціювала Україна.

Проти проекту резолюції ООН проголосували представники 23 країн, ще 76 утрималися. Серед тих, хто висловився проти, були: Ангола, Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, Коморські острови, КНДР, Казахстан, Індія, Іран, РФ, Нікарагуа, Сербія, ПАР, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела, Еритрея, Зімбабве.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: