В документах ООН Росія вперше названа державою-окупантом

У Генасамблеї ООН схвалили українську резолюцію щодо порушення прав у Криму.

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН схвалив українську резолюцію щодо прав людини в окупованому Криму.

Про це повідомляється у Twitter місії України ООН.

За резолюцію проголосували 73 країни, 76 утрималися, 23 були проти, серед останніх – Росія і Білорусь.

"Уперше в документах ООН Росія називається державою-окупантом, а АР Крим i Севастополь тимчасово окупованою територією", - зазначили в українській місії в ООН.

Резолюція підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму, закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу ситуації з правами людини на окупованому півострові.

У документі засуджується встановлення Росією в Криму її правової системи, що негативно впливає на ситуацію з правами людини на півострові. Окрім того, резолюція засуджує примусове залучення жителів окупованого Криму до служби в російському війську, всупереч Женевським конвенціям.

Також у резолюції є звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації в Криму.

Нагадаємо, делегація Білорусі в ООН намагалася заблокувати розгляд резолюцій у третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН щодо прав людини, де розглядатиметься українська резолюція щодо Криму. Білорусь винесла на голосування комітету пропозицію взагалі не розглядати порядок денний (no action motion). Окрім Криму, планувалося розглянути також ситуацію у КНДР, Ірані та Сирії. Але проти ініціативи Білорусі проголосувала 101 країна-член ООН, утрималися – 37, "за" - 32. 

ВідеоГаазький трибунал назвав ситуацію в Криму збройним конфліктом між Україною та Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: