Із системи е-декларування зникли відомості про громадянство Вануату і Самоа

Комп'ютерна програма знову працює, як належить.

Судді і чиновники, які заповнювали електронні декларації, вже кілька днів доводять, що їхні родичі не з Вануату або Самоа, бо саме на ці острівні країни в Океанії система переправляла відомості про російське громадянство або закордонну нерухомість. Скандальні перебої в е-декларуванні активісти пов'язують зі спробою зірвати основну реформу, яка відкриє українцям шлях до безвізу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Екс-голова Смілянської РДА, дружина якого начебто має громадянство Вануату, заповнив два тижні тому. Присягається, що вносив в електронний реєстр зовсім інші відомості, а чому система відправила дружину до Океанії не знає, бо у паспорті вона громадянка Росії. "Я добре пам'ятаю, що обирав саме Росію", - наполягає він.

ВідеоПрописка в Вануату: збої в системі е-декларування вважають спробою її дискредитувати

Родичів із Вануату система е-декларування показує ще у двох суддів із Києва і Запоріжжя. Але й вони твердять, що це брехня, бо писали Росію. Працівниця запорізького РАГСу теж доводить, що її чоловік не живе на нечуваних островах – Південна Джорджія і Південні Сандвічеві. Насправді він громадянин Ізраїлю. А суддя із Кіровоградщини скаржиться, що квартира її сина в Канаді виявилась чомусь на островах Самоа.

Всі ті, хто виявив помилки в деклараціях, щойно звільнилися та дивуються, чому комп'ютерна програма має особливу слабкість до офшорних зон. Дехто з суддів спробував виправити помилки, але марно. На сайті таких механізмів вони не знайшли.

Загалом за місяць із 35 тисяч чиновників про свої статки відзвітували близько 2 тисяч. Жодного топового політика у списку немає. Перебої у системі вже пов'язують зі спробою її дискредитувати. "Це дає підставу народним депутатам говорити: дивіться, яка погана система. Давайте відкладати її запуск. Це можна виправити впродовж півдня", - твердить голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Правити систему електронних декларацій, додають активісти, можна лише із закритої кімнати у Національному агентстві із запобігання корупції. У НАЗК перевіряють кілька версій появи скандальних декларацій. "Це може бути втручання в систему, але випадків втручання в систему нами до цих пір зафіксовано не було. У нас є сертифікат захисту на систему, вона абсолютно є захищеною. Може бути або помилка декларанта, який вносив неправильну інформацію, або дійсно він вносив інфомацію свідомо", - припускає керівник апарату НАЗК Ігор Ткаченко.

По обіді помилки зникають самі по собі. Система знову працює.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: