Камера Тимошенко коштує 1000 доларів - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
2017
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Камера Тимошенко коштує 1000 доларів - ЗМІ

Умови утримання в СІЗО і в колонії, як у Тимошенко є великою рідкістю / Фото: Прес-служба ДПтСУ

За словами в'язнів, умови, в яких перебувала Тимошенко у СІЗО, рідкість. Зазвичай камери перенаселені.

Колишні ув'язнені кажуть, що камер, як у Юлії Тимошенко - з душем з гідромасажем, плазмою, холодильниками, картинами та ортопедичними матрацами - на всю країну одиниці.

"Раніше родичі арештантів могли внести благодійні внески, від 800 до 1200 гривень, і їх близький перебував в покращеній камері. Зараз, після вступу в силу закону про боротьбу з корупцією, це заборонено", заявив заступник головного тюремника Київщини Сергій Старенький додавши, що в камеру, де була Тимошенко, може потрапити будь-який інший хворий, пише "Сегодня".

Самі ув'язнені розповідають, що комфорт в камері можна створити власноруч.

"У нас взагалі немає камер підвищеного комфорту. Але є бараки, в яких самі зеки зробили ремонт. Родичі, у яких є гроші, привозять будматеріали, передають їх через начальника загону, а майстри із зеків за сигарети та чай роблять марафет. А ось, за чутками, в чотиримісну камеру нового корпусу в Лук'янівському СІЗО поселення обійдеться від 500 доларів до 1000 доларів - розповів в'язень однієї з колоній Київської області.

А захисник прав ув'язнених Дмитро Гройсман каже, що комфортні камери - це доля лише деяких СІЗО: "Там живуть у чудових, просторих умовах, арештантам приводять дівчаток, приносять алкоголь, в камері є гаряча вода, душ. У колоніях же живуть в кімнатах по 30-50 чоловік".

Колишній в'язень Лук'янівського СІЗО Віктор Кобзаренко, який відсидів там більше року за злочин, якого не скоював, розповів про розцінки на деякі предмети розкоші.

"За рік я змінив 15 камер. Деякі були настільки перевантажені, що дихати неможливо. Наприклад, в "сороковниках" сиділо до 60 чоловік. Люди спали під нарами на підлозі, по черзі. Рік тому, коли я сидів, розцінки за переїзд були в межах 200-300 доларів. Я, наприклад, перейшов так з камери, розрахованої на 24, але там сиділи 40, в менш населену "хату". За те, що тобі принесуть заборонене домашнє м'ясо (наприклад, котлети), візьмуть близько 100-200 гривень. З чуток, наркотики можна було отримати, сплативши близько 500 доларів", - повідомив колишній в'язень.

За його словами, у колоніях також замовляють в камеру горілку і коньяк - доставлять за 100 гривень.

Читайте також:

Тимошенко за гарні умови в СІЗО платила 200 тис. доларів на день - Монтян

У колонії Тимошенко на Різдво співатимуть баптисти

Лампочка в камері Тимошенко відповідає міжнародним стандартам - МОЗ

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2017
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація