Кузьмін пояснив, яким боком Тимошенко причетна до вбивства Щербаня

Дата публікації
Перегляди
3687
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кузьмін пояснив, яким боком Тимошенко причетна до вбивства Щербаня

Ренат Кузьмін: "У нас є свідчення посередника, який під час переговорів з кілером сказав: "Цю частину заплатить Юля" / Фото: phylloscopus.livejournal.com

Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін розповів, що стало мотивом вбивства Євгена Щербаня, і як до цього причетна Юлія Тимошенко.

Генпрокуратура остаточно встановила, що гроші кілерам за вбивство Євгена Щербаня надійшли з рахунків Павла Лазаренка та Юлії Тимошенко, розповів заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

"Ми й не говоримо, що вона (Тимошенко) замовила вбивство і його сплатила. Ми говоримо про те, що нами встановлено, що гроші кілерам надійшли з рахунків Лазаренка і Тимошенко", - уточнив він в інтерв'ю "Комсомольській правді в Україні".

Водночас, зазначив Кузьмін, у слідчих є свідчення посередника, який під час переговорів з кілером сказав: "Цю частину заплатить Юля".

"Ми зобов'язані перевірити ці свідчення, а нам твердять, що це політичне переслідування", - поскаржився він.

Кузьмін повідомив, що у США вже був допитаний свідок, "який розповів, що гроші за усунення Щербаня переводилися з рахунків Тимошенко і Лазаренко".

"Мотивом вбивства стало перешкоджання з боку депутата парламенту Євгена Щербаня увійти на ринок Донецького регіону компаніям, підконтрольним Лазаренку і Тимошенко", - пояснив Кузьмін.

Коментуючи слова Лазаренка, який заявив, що не має жодного відношення до вбивства Євгена Щербаня, заступник генпрокурора емоційно зауважив:

"А ви очікували, що після мого інтерв'ю він явку з повинною напише? Зізнається, що був замовником вбивства, гроші перераховував? Ми часто допитуємо злочинців, і я не пам'ятаю, щоб вони відразу ж зізнавалися в скоєному, за рідкісним винятком. І Павло Лазаренко буде стверджувати, що він нічого протизаконного не робив. Він, до речі, до цих пір стверджує, що грошей з бюджету Україна не крав, а сотні мільйонів доларів чесно заробив, будучи прем'єр-міністром країни. Правда, як він їх заробив при зарплаті держслужбовця, він не каже. Напевно, комерційна таємниця".

Щоб продовжити справу, зі слів Кузьміна, Україна має допитати самого Лазаренка. Але вже більше року Київ не може домогтися від американського уряду згоди на те, щоб українські слідчі могли працювати в США.

Нагадаємо, підприємець і депутат Ради Євген Щербань разом із дружиною був розстріляний в аеропорту Донецька в 1996 році.

Читайте також:

Лазаренко скаржиться, що на нього "вішають" вбиства Щербаня і Гетьмана

В українського правосуддя лишилися питання до Лазаренка

ПР хоче перевірити причетність Тимошенко до вбивства Щербаня

США не знайшли доказів, щоб приписати Тимошенко вбивство Щербаня

Наступна публікація