Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко відзвітував про резонансні справи топ-корупціонерів

У 2016 році прокуратурою повернуто державі  8,6 млрд грн.

Генеральний прокурор Юрій Луценко у своєму інтерв'ю виданню "Цензор.Нет" розповів про найбільш резонансні справи топ-корупціонерів, які вже найближчим часом будуть передані в суд або вже розглядаються в судових інстанціях.

"Ще ніколи в СІЗО не сиділи керівники Нацбанку, Мінекономіки, Нафтогазу, Податкової міліції, комерційного банку, держслужб. Решту підозрюванихніхто не відпускає, просто закон у всьому світіпередбачає, що в таких справах може бути застава. Цей закон я ще депутатом пробував змінити. На моєпереконання, чиновники першої категорії в справах по хабарах перші чотири місяці мають перебувати у СІЗО, щоб не було впливу на свідків. Парламент цього не прийняв. Тепер ідемо за процедурами, які є. Зрештою, головне не арешт до суду, а термін ув'язнення по рішенню суду. Перші процеси по резонансах могоперіоду в ГПУ якраз починаються", - заявив Луценко.

За інформацією генерального прокурора, по завершенню слідства знайомляться з матеріалами справи обвинувачений екс-заступник голови "Нафтогазу" О. Кацуба, екс-начальник Печерської ДПІ Мальцева, найближчим часом розпочне цю процедуру член ВРЮ Гречківський.  Судові процеси вже йдуть у справах екс-першого заступника голови Миколаївської ОДА Романчука, екс-міністра юстиції Лавриновича, екс-заступника міністра МОЗ Василишина, екс-заступника прокурора Київської області Корнійця, екс-керівника і заступника Подільської прокуратури Нечипоренка і Білого. Днями почнеться заочний процес по екс-міністру оборони Єжелю.  

"Я з надією очікую законних вироків по цих справах. Як тільки колишні і нинішні високопосадовці отримають реальні терміни реального ув'язнення - ми житимемо в новій, кращій країні", - підкреслив він.

Загалом, за словами Луценка, у цьому році прокуратурою було повернуто державі  8,6 млрд грн, 58 тисяч га землі, до суду направлено 1500 обвинувачень у корупції, причому 500 осіб відсторонено від посад. По кримінальних звинуваченнях винними визнано 70 тисяч осіб.

Залиште свій коментар

Вибір редакції