Меркель хоче допомогти Україні зі зброєю – соратник канцлера

За словами соратника канцлера, вона наполягає на наданні Україні техніки для захисту кордону.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступає за надання Україні техніки, яка б допомогла ефективно контролювати кордон.

Про це в інтерв'ю ТСН заявив депутат Європарламенту, голова Комітету закордонних справ ЄП та соратник канцлера Німеччини Ангели Меркель Ельмар Брок.

Щодо військової підтримки Україні з боку Євросоюзу, Брок вважає, що говорити на цю тему зараз були би неправильним.

"Мета європейців і Америки – досягти політичного і дипломатичного рішення. Військове протистояння закрило б шлях до переговорів", - пояснив євродепутат.

"Однак ми вважаємо, і Ангела Меркель сама на цьому наполягає, що Україні варто допомогти з технікою, аби вона мала можливість ефективно контролювати кордон з Росією і припинити постачання зброї і бойовиків", - зауважив Брок.

За його словами, канцлер активно долучається до питань, щоби допомогти Україні технічним оснащенням, щоби збільшити кількість міжнародних спостерігачів ОБСЄ.

"Але ми в жодному разі не хочемо, щоби цей конфлікт став міжнародним і призвів до такого результату, як у Придністров'ї. Україна такого не хоче, український уряд цього не хоче. Авторитет над усією українською територією, включно з контролем кордонів, повинен залишатися в руках українського уряду", - наголосив Брок.

Також політик пояснив, чому Німеччина так рішуче відсікає питання членства України в НАТО.

"Зараз говорити про розширення НАТО означало б лити олію у вогонь. Ми хочемо досягти дипломатичного рішення. Бо за статтею 5 Вашингтонського договору це (прийняття України до НАТО – ред.) означало би, що НАТО вступило у війну з Росією. І цього ніхто у світі не може хотіти. Бо це може призвести до конфронтацій за участю ядерної зброї. Тому зараз це питання не на часі. І український уряд також оголосив, що вступ до НАТО поки не розглядається", - сказав Брок.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк прокоментував плітки про нібито таємні переговори між Ангелою Меркель і Володимиром Путіним щодо врегулювання української кризи. Керівник уряду назвав цю інформацію недостовірною.

Читайте на ТСН повну версію інтерв'ю з Ельмаром Броком!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: