Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
САП і НАБУ оприлюднили спільну заяву щодо справи Дейдея

Регламентний комітет, попри докази правоохоронців, вирішив не дозволяти притягувати парламентаря до кримінальної відповідальності.

У Національному антикорупційному бюро України відреагували на оцінку регламентного комітету Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Євгена Дейдея. Цей документ  у парламенті назвали "недостатньо обґрунтованим, невмотивованим" та таким, що "не містить конкретних фактів", йдеться у спільній заяві САП та НАБУ.

"Наголошуємо, уся доказова база, здобута детективами НАБУ у законний спосіб під процесуальним керівництвом прокурорів САП, є цілком достатньою для прийняття рішення про зняття з парламентаря депутатської недоторканості. Позбавлення імунітету є необхідною умовою для продовження  досудового розслідування фактів незаконного збагачення Євгена Дейдея — вже у статусі підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368-2 Кримінального кодексу України ("Незаконне збагачення")", - пояснили у НАБУ.

Зазначається, що членам регламентного комітету були продемонстровані фрагменти відеодопиту одного зі свідків, аудіозаписи телефонних розмов окремих осіб, а також детальна схема аналізу структури доходів та витрат Євгена Дейдея  і його дружини.

незаконне збагачання дейдей
НАБУ

Відповідно до електронних декларацій Дейдея за 2015-й та 2016-й роки, дружина нардепа має фінансові зобов'язання перед підприємцем Ігорем Лінчевським в сумі 3 млн 500 тис. грн. Однак під час допиту Лінчевський не зміг дати чітких відповідей на запитання, де, коли, за яких обставин передавав позичені кошти дружині нардепа або йому самому. Попри значну суму позики бізнесмен сказав, що письмової угоди між ним та іншою стороною не було.

"При цьому результати негласних слідчих дій, що здійснювалися стосовно підприємця Ігоря Лінчевського, спростовують показання цього свідка. У телефонних розмовах він радився з іншими особами, якими мають бути його відповіді детективам НАБУ. Таким чином, досудовим розслідуванням встановлено, що вірогідно жоден договір позики між дружиною нардепа Дейдея та Ігорем Лінчевським не укладався, а вказана сума коштів не передавалася", - йдеться в повідомленні.

Водночас у НАБУ вказують, що навіть за умови, що позика відбулася, її сума все одно повністю не покриває всі витрати подружжя Дейдеїв. Легальних доходів, які б дозволили придбати квартиру (2 млн 893 тис. грн) та два автомобілі (вартість кожного перевищує 1 млн 500 тис. грн), не мав ані народний депутат, ані члени його сім'ї.

Національне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура вирішили оприлюднити матеріали, які були продемонстровані на засіданні регламентного комітету.

Фрагменти відео допиту свідка Ігоря Лінчевського, який нібито позичив кошти подружжю

Аудіозаписи телефонних розмов, які підтверджують, що фінансове зобов'язання було зазначено Євгеном Дейдеєм у деклараціях ймовірно з метою легалізації джерел отримання (походження) коштів та надання вигляду законності фактам набуття активів у значному розмірі.

Нагадаємо, внаслідок спільної перевірки поданих електронних декларацій ГПУ, САП та НАБУ до Верховної Ради України підготовлені подання на зняття депутатської недоторканності з народних депутатів Геннадія Бобова, Євгена Дейдея та Андрія Лозового. Так, Дейдея та Лозового звинувачують у незаконному збагаченні.  

Своєю чергою, регламентний комітет Верховної Ради 3 липня не надав згоди на притягнення до кримінально-процесуального відповідальності Дейдея.

ВідеоКомітет Верховної Ради заблокував зняття з Євгена Дейдея депутатського імунітету

Залиште свій коментар

Вибір редакції