Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Наслідки газового контракту Тимошенко призвели до військових дій - Луценко

Наслідки газового контракту Тимошенко призвели до військових дій - Луценко

Але у "БПП" не будуть звертитися до правоохоронних органів.

Наслідки газового контракту 2009 року, який уклала тодішній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко із тодішнім російським прем'єром Володимиром Путіним, "привели до війни і військових дій".

У цьому впевнена заступник голови фракції "БПП" у Верховній Раді Ірина Луценко.

"Я не суддя, я можу лише говорити про політичну відповідальність, показуючи суспільству, до чого призвели наслідки цього контракту. Наслідки цього контракту призвели до війни і військових дій", - сказала вона в ефірі ток-шоу "Право на владу".

При цьому Луценко зазначила, що не буде звертатися до відповідних органів, щоб вони дали правову оцінку діям Тимошенко у 2009 році.

"У нас створені відповідні органи, які мають розпочинати справи і робити висновки. Я розмовляю із суспільством, я хочу, щоб суспільство зробило висновки", - сказала Луценко.

Відео Наслідки газових контрактів Тимошенко привели до військових дій – Луценко

У 2009 році Юлія Тимошенко підписала контракт із Володимиром Путіним щодо постачання російського газу в Україну. У цьому контракті був прописаний принцип "бери або плати", що передбачав штрафи для України у разі недобору російського газу в обсязі, зазначеному у контракті.

Цей принцип став підставою для звернення "Нафтогазу України" до Стокгольмського арбітражного суду у 2014 році. Компанія вимагала від "Газпрому" скасувати принцип "бери або плати" і виплатити компенсації у розмірі 30,3 млрд доларів за перегляд тарифу на транспортування палива через газотранспортну систему Європи. "Газпром", натомість, вимагав від "Нафтогазу" 47,1 млрд доларів.

31 травня Стокгольмський арбітраж повністю задовольнив вимоги української НАК "Нафтогазу" проти російського "Газпрому" про перегляд ціни з урахуванням ринкових вимог

Про це повідомляє прес-служба української компанії. "Вимоги "Газпрому" щодо "бери або плати" повністю відхилено. Трибунал також повністю скасував заборону на реекспорт газу", - йдеться у повідомленні НАК. 

Юлія Тимошенко зі свого боку заявила, що Україна виграла Стокгольмський арбітражний суд саме завдяки контракту 2009 року.

Відео Суд у Стокгольмі постановив скасувати вимоги російського Газпрому до Нафтогазу України

Залиште свій коментар

Вибір редакції