Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Опоблок" вимагає скасування мовних квот на телебаченні

У партії підкреслили, що не голосували за нього у парламенті.

"Опозиційний блок" почав збір підписів під зверненням до конституційного суду з вимогою визнати закон про мовні квоти на телебаченні таким, що не відповідає конституції.

Про це йдеться у заяві партії.

"Коаліція війни" в парламенті продовжує політику, спрямовану на розкол суспільства. Ухвалюючи нові мовні обмеження, вони знову ділять громадян на правильних і неправильних. Значна частина суспільства буде позбавлена права отримувати інформацію рідною мовою. При цьому закон встановлює квоти державної мови навіть для місцевих телеканалів, які працюють в регіонах, де є офіційні регіональні мови", - обурюються у політсилі.

Зокрема, в "Опоблоці" вважають, що цей документ "провокує продовження протистояння, не даючи відновити мир в Україні". 

Зазначається, що партія голосувала проти закону про мовні квоти на телебаченні. 

Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада України ухвалила "Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації", що встановлює мовні квоти на телебаченні. Згідно із законом частка передач та фільмів українською мовою у теле- радіоефірах мають складати не менше 75% протягом доби.  Для місцевих та регіональних мовників частка української має складати не менше 50%. Випуски новин також на 75% мають йти українською мовою. 

Глава комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар пояснила, що вироблений в Україні російськомовний телевізійний продукт буде протягом одного року і чотирьох місяців зараховуватися в українськомовну квоту для телеканалів. 

Відео Верховна Рада ухвалила законопроект про збільшення квот на українську мову у ЗМІ

Залиште свій коментар

Вибір редакції