Піза визнала незалежність Нагірного Карабаху

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Піза визнала незалежність Нагірного Карабаху

www.flickr.com/Wenjie Qiao

Тим часом підрозділи армії Азербайджану увійшли до Агдамського району регіону.

В італійському місті Піза засудили "агресію проти Нагірного Карабаху" та ухвалили рішення про визнання незалежності так званої "Республіки Арцах". 

Про це йдеться на Facebook-сторінці посольства Вірменії в Італії.

"Муніципальна рада Пізи рішуче засудила агресію проти Нагірного Карабаху, висловила солідарність із вірменським народом та занепокоєння експансіоністськими цілями", — розповіли у дипломатичному відомстві. 

Нагадаємо, у грудні 1991 року Нагірний Карабах, більшу частину населення якого становили вірмени, "проголосив незалежність" від Азербайджану. Це відбулося під час визнаного лише Вірменією референдуму про статус так званої "Нагірно-Карабаської Республіки". Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і самопроголошена "НКР" підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлювалися.

Так, запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні цього року. Азербайджанські війська йшли у наступ в Нагірному Карабасі з метою припинення вірменської окупації, як стверджували в Баку. Водночас в Єревані запевняли, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинувачували одне одного в ескалації конфлікту. 

Втім, у ніч проти 10 листопада прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв і президент Росії Володимир Путін підписали тристоронню заяву, згідно з якою від 10 листопада оголошується повне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабасі. Вірменська сторона погодилася на низку територіальних поступок, зокрема щодо Джебраіла, Зангелана, Кубатли, Фізулі, Агдама, Кельбаджара й Лачина, а також Шуши та Гадрутського району.

10 листопада, коли угода про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі набула чинності, у вірменській столиці Єреван спалахнули протести.  

Тим часом підрозділи армії Азербайджану увійшли до Агдамського району регіону.

Чи буде мир у Нагірному Карабасі: деталі вирішення конфлікту - "Секретні матеріали"

Чи буде мир у Нагірному Карабасі: деталі вирішення конфлікту - "Секретні матеріали"
Наступна публікація