Польща надасть Україні 100 млн євро і обіцяє поглиблення співпраці

Дата публікації
Польща надасть Україні 100 млн євро і обіцяє поглиблення співпраці

Польща надасть кредитну допомогу на реформи та відновлення Донбасу / Reuters

Польський уряд хоче допомогти модернізувати українські електростанції.

Польський уряд надасть Україні кредитну допомогу обсягом 100 млн євро, яка може використовуватись Україною на відновлення Донбасу та на заходи щодо підтримки реформ.

Про це заявила прем'єр-міністр Республіки Польща Ева Копач, яка перебуває зі своїм першим робочим візитом в Україні.

До того ж польський прем'єр висловила готовність взяти участь у модернізації українських електростанцій для того, щоб розширити їхні технічні можливості щодо використання різних видів вугілля, що сприятиме зростанню енергетичної незалежності України.

Окремо уряд Польщі вирішив виділити 500 додаткових стипендій для студентів з сімей українських військовослужбовців та мешканців Донбасу для навчання в освітніх закладах Польщі.

Водночас Ева Копач із президентом України Петром Порошенком обговорили поточний стан українсько-польських стосунків, координацію дій щодо поглиблення європейської інтеграції України та забезпечення фінансової допомоги Україні з боку Європейського Союзу, зокрема третього пакету макрофінансової допомоги ЄС. Окрему увагу сторони приділили співпраці в оборонній сферах, зокрема в контексті активізації взаємодії у військово-технічному співробітництві та пришвидшенні процесу формування Українсько-польсько-литовської бригади.

Нагадаємо, раніше Україна і Польща підписали декларацію про співпрацю в галузі фінансів.

Наступна публікація