Померла теща Ющенка

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Померла теща Ющенка

Софія Чумаченко на хрестинах свого першого онука з його хрещеною мамою та Катериною Ющенко, 1966 рік / Фото: facebook.com/kateryna.yushchenko

Дружина екс-президента Катерина Ющенко розповіла у "фейсбук" про важку долю своєї матері.

У неділю, 30 вересня померла мати дружини екс-президента Віктора Ющенка Софія Чумаченко. Про це Катерина Ющенко написала у своєму фейсбук.

"Вчора рано вранці увісні, після тривалої хвороби, в День Святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії , тихо відійшла у вічність моя мама, Софія Чумаченко", - написала вона.

Дружина екс-президента також розповіла, що її мама народилася у селі Літки під Києвом у 1926 році. Вона була третьою у родині з трьох сестер.

"Коли їй було 6 років, вона мало не померла з голоду під час Голодомору 1933 року. А у 15 років, під час Другої світової війни, її разом з найкращою подругою Марусею вивезли на примусові роботи до Німеччини, де вони працювали на фермі у Баварії. Там вона зустріла мого батька, на той час остарбайтера зі Східної України. Їй було майже 19 років, коли у Німеччині народилася моя старша сестра Ліда. Майже вісім років моя мама присвятила догляду за моїм батьком, який лікувався від важкої форми туберкульозу у лікарні біля Мюнхена. Вона працювала на лікарняній кухні, щоб якось вижити, вони разом з батьком робили традиційні українські вироби - він різьбив прекрасні дерев'яні речі - рамки для фото, хрести, шкатулки - а мама розфарбовувала їх. У 29 років мама з татом переїхали до Америки, де вона працювала швачкою, поки не народила мене у 34 роки. Всі ці роки на чужині вони важко працювали, щоб підняти на ноги нас з сестрою, і щоб підтримати свої родини в Україні. Вони були справжніми патріотами, мріяли про незалежну Україну, вірили у Бога, допомагали розбудовувати українську громаду. Мій батько помер коли мамі було 71 роки, і згідно з його заповітом, похований у Києві. Мої батьки мали 3 онуків та 2 онучок, яким зараз від 8 до 46 років", - розповіла Катерина Ющенко.

Вона також додала: "Моя мама завжди була веселою та життєрадісною людиною, дуже любила гостей, українські танці та співи, велосипедні та піші прогулянки, читання. Але найбільше вона любила нас, своїх дочок, чоловіка, родину в Україні, онуків, свої друзів".

"Останні роки свого життя мама прожила з нами. Нам пощастило знову бути разом з нею наприкінці її життєвого шляху. І хоча вона померла лише вчора, я страшенно сумую за нею", - написала дружина екс-президента.

Як стало відомо ТСН, мати Катерини Ющенко поховають в Києві.

У середу, 3 жовтня в одному зі знаменитих київських монастирів відбудеться прощання, потім Софію Чумаченко поховають на одному з міських кладовищ столиці.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація