Рада попередньо схвалила скорочення кількості депутатів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх стане 300.

Верховна Рада України попередньо схвалила зміни до Конституції, які передбачають зменшення кількості депутатів парламенту до 300.

За це рішення проголосували 236 депутатів.

Відповідними змінами кількість нардепів Ради буде знижена з 450 до 300 осіб. Також документом планується закріпити у Конституції пропорційну виборчу систему.

Нагадаємо, 17 грудня Конституційний суд України визнав таким, що "відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України законопроєкт про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи, реєстр. №1017)". КСУ підтвердив, що низка пропонованих змін не спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, не передбачають скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина, а отже, відповідають вимогам частини першої статті 157 Конституції України.

Цей законопроєкт було подано президентом Володимиром Зеленським. 3 вересня депутати ухвалили постанову про направлення законопроєкту до КСУ.

Відео Дмитро Разумков про порядок денний першого засідання нової сесії – пряме включення з Верховної Ради

Сьогодні депутати відкривають нову сесію. Вона триватиме до середини липня. Народні обранці одразу беруться за важливі питання, про які дискутують роками. Які доленосні рішення ухвалюватимуть депутати у перший день нової сесії – ексклюзивно від спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова наживо.

Дмитро Разумков про порядок денний першого засідання нової сесії – пряме включення з Верховної Ради

Залиште свій коментар

Вибір редакції