Регіонали провалили призначення виборів мера Києва

Регіонали провалили призначення виборів мера Києва

За постанову проголосували лише 179 депутатів / Фото: УНІАН

За таке рішення проголосували лише 179 депутатів.

Верховна Рада не призначила вибори мера Києва на 2 червня 2013 року як пропонувалося авторами проекту Віталієм Кличком, Валерієм Карпунцовим та Віталієм Ковальчуком. Постанова набрала лише 179 голосів "за".

За словами доповідача Карпунцова, пропонувалося призначити вибори Київради та мера Києва на 2 червня.

Голова профільного комітету Давид Жванія повідомив, що комітет рекомендує Верховній Раді прийняти в першому читанні за основу та в цілому цю постанову.

Перед розглядом питання про призначення виборів у Києві майже всі регіонали вийшли з сесійної зали Ради.

Як відомо, Леонід Черновецький 1 червня 2012 написав заяву про відставку з посади мера столиці. 12 липня Київська міська рада 110 голосами прийняла до відома факт дострокового припинення повноважень мера міста Черновецьким на підставі його особистої заяви.

Згідно з рішенням Київради, секретар Київради Галина Герега тимчасово здійснює повноваження київського міського голови з моменту дострокового припинення повноважень Черновецького на цій посаді.

19 липня 2012 Герега звернулася до Верховної Ради з клопотанням про проведення позачергових виборів мера столиці. 29 січня 2013 голова Верховної Ради Володимир Рибак висловився за проведення одночасно виборів мера Києва і депутатів Київради. Пізніше він заявив, що парламент розгляне питання про проведення виборів у Києві на 2-й сесії.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація