Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада спробує звільнити Ситника через призначення аудитора

Ухвалити закон, який дозволив би прямо звільнити голову НАБУ, нардепи не наважились.

Сьогодні деякі депутати у Раді з'явились з червоними від недосипання очима. Майже до світанку тривали драматичні переговори та ультиматуми, в яких брали участь з одного боку українська влада на чолі з президентом. З іншого - дипломати ЄС та США, занепокоєні планами української влади зачистити антикорупційні органи від непідконтрольних їй керівників, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

У коаліції терміново розробили законопроект, який дозволяє Раді звільняти голів НАБУ, НАЗК та антикорупційної прокуратури без попереднього аудиту. Фактично це означало б дуже швидку відставку керівника антикорупційного бюро Артема Ситника. Наступним міг стати антикорупційний прокурор Назар Холодницький.

ВідеоСпроба зробити антикорупційні органи залежними від влади провалилась через тиск США та ЄС

В ЄС і США зробили недвозначні заяви про неприпустимість такої зачистки. На їхній захист постали і представництво ЄС в Україні,  і голова МВФ Крістін Лагард. А вночі, за кулуарними даними, міжнародні партнери застосували найпотужніші зі своїх важелів. Зокрема нагадали, що саме незалежні антикорупційні органи були умовою надання безвізу.

"Були в тому числі прямі натяки на те, що може бути знятий і безвіз, і може бути припинена міжнародна технічна допомога, такі розмови, я розумію, йшли напряму з Європейським союзом. Велись розмови про те, що в разі, якщо це буде прийнято, це може призвести до суттєвого звуження і зменшення допомоги з боку Сполучених Штатів", - розповів нардеп Мустафа Найєм.

Поки що це допомогло. У коаліції зробили вигляд, що й не планували ухвалювати такий закон саме сьогодні. А усунути Ситника з посади голови НАБУ таки планують за чинним законом - через призначення аудитора.

"Директор НАБУ буде звільнений після аудиту. Думаю, він буде не тільки звільнений, а йому доведеться багато по чому відповідати перед законом. Але вже після аудиту", - заявив депутат від "Народного фронту" Юрій Береза.

Аудитора у НАБУ досі немає. Щоби призначити такого аудитора, який допоможе позбутись Ситника, коаліціанти усунули голову антикорупційного комітету Ради Єгора Соболева. Під його керівництвом комітет зірвав уже кілька подібних спроб.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

ВідеоУ ВР відбулось голосування щодо усунення з посади Єгора Соболєва

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції