Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія має негайно звільнити Савченко - Клінтон

Я підтримую Надію і український народ - заявивла Клінтон.

Кандидат на номінацію від Демократичної партії на участь у виборах Президента США 2016 р., колишній Державний секретар США Гілларі Клінтон оприлюднила заяву на підтримку українського народу та Надії Савченко, а також із закликом щодо її негайного звільнення.

У заяві Клінтон наголошує, що вона долучається до голосів, що сьогодні лунають по всьому світу, закликаючи негайно звільнити українського політика та офіцера ВПС України із нелегального ув'язнення у Росії. Вона також підкреслює, що Надія була захоплена проросійськими бойовиками у Східній Україні, нелегально перевезена у Росію та утримувалась на основі сфабрикованих звинувачень.

"Росія має відкинути всі звинувачення та негайно її звільнити. Вона також повинна виконати всі зобов'язання відповідно до Мінських домовленостей задля припинення конфлікту у Східній Україні, через який загинули тисячі людей, а більше півтора мільйона були вимушено переселені", - заявила кандидат на номінацію у президенти США.

"Я підтримую Надію і український народ, так само як я завжди виступала за дотримання прав жінок та прав усіх людей, які страждають від несправедливості по всьому світу", - наголосила Гілларі Клінтон.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як поплічник, а як співвиконавець вбивства.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі. За словами самої українки, терористи відвезли її до Луганська, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча, звідки доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування, яке тривало 83 дні. За час голодування вона схудла на понад 20 кілограмів. 2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

18 січня 2016 року в суді російського Донецька був допитаний боєць АТО Іван Руснак. За його словами, 17 червня 2014 року сепаратисти підбили БТР українських військових. Після чого бійці зайняли оборону і почали відходити. У цей момент на них вийшла Савченко. У Надії не було з собою рюкзака з біноклем і рацією, а було розвантаження з медпакетами, якими вона надала першу допомогу.

4 березня Надія Савченко, яку утримують в СІЗО в РФ, оголосила сухе голодування. Адвокати льотчиці повідомили, що стан її здоров'я значно погіршився - Савченко почала страждати на лихоманку та тахікардію і лише за одну добу втратила чотири кілограми.

Під час заключного слова незаконно ув'язнена українка проголосила, що у Росії неодмінно буде свій Майдан і показала судові середній палець.

"Майдан у Росії буде! Путін всіх не посадить. Хотіли останнє слово? Ось воно", - сказала вона.

Вирок Надії Савченко призначили на 21 та 22 березня.

Відео Російські зірки вимагають звільнення Савченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції