Росія планує знищити Україну – Кравчук

Перший президент України переконаний, що вибори на Донбасі легітимізують злочинців.

Путін не перестає заявляти, що Україна - штучне утворення і, відповідно до його логіки, має бути окупованою.

Про це в інтерв'ю для "Фокусу" заявив перший президент України Леонід Кравчук.

"У віддаленій перспективі Росія хоче знищити Україну. Путін постійно заявляє, що Україна - це штучне утворення, отже, за його логікою, підлягає окупації", - пояснив Кравчук.

Втім, екс-президент України визнає, що наразі головним для Кремля є проведення виборів на окупованих територіях Сходу, що означатиме "формальну легітимізацію "окремих районів Донецької та Луганської областей" як території України, яка контролюється Кремлем. Української влади там не буде".

Більше того, як тільки на Донбасі будуть проведені вибори, відповідно до Мінських домовленостей, проросійські терористи та бойовики стануть вже не злочинцями, а повноправними представниками Донбасу, яких "було обрано за українським законом".

"Поки на Донбасі сепаратисти, терористи, бандити, ми можемо назвати їх як завгодно - у нас є на це підстави. А після виборів ми матимемо справу вже з представниками Донбасу, обраними за українським законом, на що нам будуть вказувати і в Москві, і в Берліні. Звичайно, Мінські угоди підписувалися в надзвичайно важкій ситуації, коли була реальна загроза прориву військ РФ на Дніпропетровськ і Харків, але нам треба було нічого не писати про зміну Конституції. Її приймає Україна без зовнішніх факторів", - пояснив проблему можливих виборів на Донбасі Кравчук. 

Нагадаємо, що раніше один із ватажків бойовиків "ДНР" Денис Пушилін заявив, що можливостей провести у лютому-квітні псевдовибори на тимчасово окупованій території Донбасу немає.  "Що стосується виборів, то ми наголошуємо, що для нас вибори важливі в плані виконання Мінських угод. Що стосується проведення їх у лютому-квітні, як це було визначено раніше, то, враховуючи позицію Києва, за погодженими проектами немає можливості їх проводити, і зараз ці дати є дуже і дуже умовними", - сказав Пушилін. За його словами, для кардинального поліпшення внутрішньої ситуації "вибори навряд чи зможуть допомогти". Він заявив, що потрібно сконцентруватися на законопроекті про вибори, який має бути узгоджений - "коли це станеться – 2016-й, 2017-й або пізніше в рамках Мінського формату". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: