Савченко перетнула російський кордон лише з другої спроби

Нардепа не пустили до Росії автівкою, лише на літаку.

Колишня полонянка та нардеп Надія Савченко пропонувала багатьом колегам за парламентом приєднатись до неї та поїхати на суд до Москви. Про це ТСН розповіла сестра нардепа Віра.

Та до Надії ніхто, розповіла Віра, не приєднався – хтось через те, що вже має заборону на в'їзд до Росії, хтось з міркувань власної безпеки.

Як раніше розповіла Віра, Надія полетіла спочатку до Мінська. Там на неї чекав помічник російського адвоката Іллі Новікова, який на власному авто мав довезти Савченко до Москви. Однак, на кордоні машину зупинили та протримали дві години. Після очікування до Надії підійшов військовий високого чину, який заявив, що через кордон так Савченко не проїде і, якщо хоче до Москви, має летіти на літаку.

Тоді нардеп полетіла літаком сама, вилетіла з Мінська сьогодні, 26 жовтня, рано-вранці. Затримуватись у Москві не збирається – вже ввечері хоче полетіти додому. Віра також зазначила, що у російській столиці поруч з Савченко перебуває український консул.

Головною причиною, чому Савченко вирішила летіти та підтримати українських в'язнів, стала заява Карпюка про те, що він не збирається йти етапом. За словами нардепа, вона це сама пережила, тому розуміє всю складність становища в'язнів.

Сьогодні, 26 жовтня, у Верховному суді Росії заслухають апеляцію на вирок засудженим українцям Станіславу Клиху та Миколі Карпюку - саме на цей суд прилетіла Савченко. Адвокати бранців заявили, що на справедливе правосуддя не розраховують, а одразу після рішення Верховного Суду перейдуть до безпосереднього лобіювання звільнення українців.

ВідеоСавченко: Якщо ще раз попадуся в полон, не вкладайтеся в мене

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: