СБУ не знайшла доказів підготовки "одеськими чеченцями" замаху на Путіна

Дата публікації
Перегляди
4530
Поділитись:
WhatsApp
Viber
СБУ не знайшла доказів підготовки "одеськими чеченцями" замаху на Путіна

Путін може не хвилюватися - СБУ не має доказів зазіхання на життя переможця російських виборів / Фото: Антон Тушин/Ridus.ru

Джерела в українській спецслужбі спростовують попередні версії щодо політичних мотивів діяльності заарештованих в Одесі іноземних громадян.

Слідчі СБУ не виявили підстав для звинувачення заарештованих за незаконний обіг вибухівки чечнця Руслану Мадаеву та казаха Іллі Пьянзіна в підготовці замаху на прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна.

Такою інформацією з власних джерел володіє "Коммерсантъ".

Слідчі повідомили виданню, що жодних доказів підготовки вбивства Путіна, окрім відеозапису сюжету російського Першого каналу, в Службі безпеки України немає.

Як запевнив керівник прес-центру управління СБУ в Одеській області Ігор Скуртов, за останні дні "в розслідуванні не відбулося істотних змін".

У той же час джерело, близьке до слідства, стверджує, що досліджені речові докази по справі не дають однозначної відповіді на питання про цілі заарештованих Осмаева і Пьянзіна. Згідно свідчень заарештованих, в Україні вони проходили навчання з виготовлення вибухівки з підручних матеріалів і здійснювали пробні вибухи.

"Разом з відео кортежу Путіна зберігалися фотографії декількох великих громадських будівель Одеси – наприклад, Палацу спорту. Але ніякого теракту на території Одеси не планувалося. Це було саме навчання", - розповів ЗМІ співробітник правоохоронної структури, знайомий з матеріалами слідства.

"Є відео, на якому вони заклали вибухівку в землю на глибину близько метра і з її допомогоюнамагалися розірвати потужну трубу. Але труба погнулася, а не лопнула. Цей вибух потужністю в кілька кілограмів тротилу вони, не особливо криючись, зробили в одному з південних районів Одеської області", - розповіло джерело в СБУ.

Таким чином, слідство схиляється до того, що фігуранти гучної справи дійсно збиралися здійснювати вибухи в Росії, але швидше не з метою замахів на конкретних осіб, а для диверсій економічного характеру, зазначає видання.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4530
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація