Суддя, який розглядає справу Корбана, сам перебуває під слідством

Адвокати вже давно називають його одним із головних фальсифікаторів справ у Києві.

Рішення про чергове затримання лідера партії УКРОП Геннадія Корбана та примусове доправлення його до суду, на медичну експертизу до Києва виносив скандальний суддя Микола Чаус. Адвокати вже давно називають його одним із головних фальсифікаторів справ у столиці. Він відзначився репресіями над автомайданівцями взимку 2014-го і за це перебуває під слідством.

Як ухвалювали постанови щодо Корбана і чому їх уже можна назвати незаконними, ідеться в сюжеті спецвипуску ТСН.

Справи автомайданівців, жінка, яка нібито побила п'ятьох міліціонерів, і навіть рекомендація "звільнити". Такою є біографія судді Миколи Чауса.

"Я подала оскарження щодо дій прокуратури до судді Чауса. Чаус відмовив, не пояснюючи причин", – згадує Наталія Попсуй.

Її суддя Чаус судив у 2008 році. За версією прокурорів, вона побила п'ятьох кремезних міліціонерів. Чаус виніс вирок на їхню користь. При цьому сама жінка навіть не змогла потрапити на засідання.

"Судді люблять робити так: адвокат і обвинувачена сидять у коридорі, а суддя внаглу включає "не з'явилася до суду" і на підставі цього виносить рішення на користь прокуратури і суду першої інстанції. Так було у мене з Чаусом", – говорить Наталія Попсуй.

ВідеоРішення про чергове затримання Корбана виносив скандальний суддя Микола Чаус

Пам'ятають про Чауса і сотні автомайданівців. Узимку 2014-го суддя виносив вирок за фальсифікованими справами проти активістів.

"Суддя усвідомлював, що він виносив і робив це очевидно навмисно, заздалегідь знаючи про це. Лише у справах Майдану суддя виносив однозначні рішення про позбавлення прав з метою переслідування покарання", – каже адвокат Автомайдану Роман Маселко.

Він певен, що за такі рішення Чауса мали б покарати. І не лише звільненням.

"Дії мають бути розслідувані як кримінальний злочин за 375-ю статтею Кримінального кодексу, яка передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі за винесення завідомо неправосудного рішення", – говорить адвокат Автомайдану Роман Маселко.

Показово, що за своє судочинство ім'я Чауса уже не раз звучало на засіданнях дисциплінарної комісії Вищої ради юстиції. Вперше, 2012-го, проти Чауса відкрили дисциплінарну справу, однак чоловік залишився на своїй посаді. У жовтні 2015-го дисциплінарна секція рекомендувала звільнити суддю Чауса. Однак поки цього не відбулося – суддя і надалі продовжує розглядати такі ж проблемні, як і раніше справи.

Кореспонденти ТСН Олександр Романюк, Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: