У Брюсселі не вважають "список Савченко" серйозним документом

Експерти кажуть, що в керівництві ЄС зріють проросійські настрої.

Лист групи європарламентарів до представника ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки Федеріки Могеріні, названий у пресі "списком Савченко", має небагато шансів бути схваленим у якості офіційного документу. Про це говорять експерти з політики в Брюсселі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під документом уже підписалися близько 50 депутатів. В офісі Могеріні ініціативу не коментують. Протягом дня представники єврокомісара кілька разів відповідали журналістам, що їм немає чого сказати з цього приводу.

Експерти кажуть, що список є радше символічним жестом політиків, аніж реальним документом. Бо настрої верхівки ЄС уже змінюються в бік відновлення співпраці з Росією.

Тим не менше, Євросоюз вирішив зберегти дію санкцій проти громадян Росії та України, а також російських компаній, що причетні до анексії Криму. Останній раз, коли продовжували санкції у вересні минулого року, до списку увійшли 149 осіб і 37 компаній. З тих пір троє фігурантів списку загинули, у тому числі і Ігор Сергун, який був керівником головного російського розвідувального управління. Тож список скоротиться на три прізвища.

Як відомо, напередодні депутати Європарламенту водночас опублікували лист до верховного представника ЄС у питаннях із закордонних справ Федеріки Могеріні із закликами ввести санкції проти президента Росії і ще 28 осіб через справу Надії Савченко. Депутати пропонують покарати людей, які причетні до затримання і перевезення в Росію української льотчиці. У документі йдеться про заборону в'їзду таким особам в ЄС, заморожування їхніх банківських активів і вилучення майна, знайденого на території Євросоюзу. Російський президент – перший номер у списку з 29 імен. Саме йому, впевнені європейські депутати, належить політичне рішення у справі Савченко.

Депутати Європарламенту хочуть покарати причетних до викрадення Савченко

Депутати Європарламенту пропонують покарати людей, які мають стосунок до затримання та перевезення до Росії української льотчиці. Документ потрапив до рук журналістів "Радіо Свобода". Це лист групи європарламентарів представнику ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки Федеріці Моггеріні. Підписалися під ним, станом на вечір — півсотні депутатів. У листі депутати просять розглянути питання про заборону в'їзду до ЄС особам, що причетні до справи Савченко. Російський президент - перший номер у списку з двадцяти дев'яти імен. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: