Потенційний наступник Меркель: у Німеччині обрали очільника керівної партії ХДС

Дата публікації
Перегляди
1590
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Потенційний наступник Меркель: у Німеччині обрали очільника керівної партії ХДС

Фото: Associated Press

Більшість підтримала кандидатуру Лашета на противагу Мерц під час другого туру голосування.

У суботу, 16 січня, на онлайн з'їзді обрали нового очільника керівної партії ХДС ("Християнсько-демократичного союзу"). Ним став 59-річний прем'єр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет.

Про це повідомляє AP.

Cуперниками Лашета в боротьбі за крісло голови керівної партії були колишній очільник фракції ХДС у Бундестазі Фрідріх Мерц і голова комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики Норберт Реттген. До другого туру голосування вирвалися Мерц і Лашет, під час якого останній отримав більшість голосів. Лашет набрав 521 голос проти 466 за Мерца.

Як пише німецька преса, на Лашета робила ставку і сама Ангела Меркель. Про нього опоненти в Німеччині кажуть "Putinversteher" - "той, хто ставиться до Путіна з розумінням". Лашет також виступає за завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Нагадаємо, навесні відбудуться вибори в декількох землях, а 26 вересня - до Бундестагу. Ще 2018 року Ангела Меркель, яка очолює німецький уряд вже 16 рік поспіль, заявила, що не висуватиме свою кандидатуру на пост канцлера. 

Наступна публікація