У РФ хочуть позбавляти громадянства за вчинення теракту

Втратити російське громадянство можна, якщо без згоди повноважних органів Росії почати роботу в міжнародних організаціях.

Комітет Держдуми з безпеки і протидії корупції схвалив поправку, згідно з якою російського громадянства можуть бути позбавлені люди, які причетні до скоєння терактів.

При цьому позбавлення громадянства не допускається, якщо людина не має іншого громадянства або гарантій його набуття. Поправка про "вихід з громадянства" була внесена до так званого "антитерористичного пакету", який вже був схвалений в першому читанні.

Другою підставою для втрати громадянства може стати старт роботи в ряді структур іноземної держави без відповідного погодження. Мова йде про правоохоронні органи, армію і судові інстанції.

Крім того, втратити російське громадянство можна, якщо без згоди повноважних органів Росії почати роботу в міжнародних організаціях, в діяльності яких Росія не бере участь, якщо інше не передбачено міжнародним договором.

Законопроект передбачає загальне посилення антитерористичного законодавства. Якщо він буде прийнятий, у російському кримінальному кодексі, наприклад, з'являться статті "неповідомлення про злочин" і "сприяння екстремістської діяльності".

Як раніше зазначав президентська Рада з прав людини, в разі ухвалення законопроекту може істотно обмежити права і свободи громадян, але при цьому не знизить терористичну загрозу.

Нагадаємо, що раніше росіянка Наталія Кончева, сестра Олега Сенцова, втомилася від постійної стеження спецслужб і вирішила почати нове життя в Києві. Тому відмовилася від російського громадянства і тимчасово і безкоштовно оселилася в Межигір'ї.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: