Україна vs РФ. Суд у Гаазі має оголосити свій вердикт

Рішення стосуватиметься тимчасових заходів. 

Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН - вже сьогодні, 19 квітня,  в Гаазі оголосять вердикт із тимчасовими заходами проти Москви. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Ніч.

В українському МЗС заявили, що за перемогу вважатимуть ухвалення будь-яких обмежень щодо Росії. Проте нагадали, що згідно з процедурою, суд може зажадати змін і від Києва - зокрема, з подачі Росії, вимагати розібратися із добровольчими батальйонами.

Міжнародний суд ООН оголосить вердикт о третій годині за місцевим часом, це буде 16.00 за Києвом. Мова йде про проміжне рішення у справі України проти Росії — суд ухвалить, чи потрібні тимчасові запобіжні заходи проти Росії.

Україна звинувачує Росію у порушенні одразу кількох конвенцій ООН — в першу чергу конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

На думку Києва, під це звинувачення підпадає підтримка Москви бойовиків на Донбасі — одразу шість статтей з 28-ми тут могли бути порушені. Це і фінансування угруповань, і надання притулку бойовикам на своїй території, причетність до загибелі мирних жителів — зокрема до катастрофи рейсу МН-17.

Також Україна намагається довести, що Росія порушила конвенцію про ліквідацію расової дискримінації. Мова йде про Крим, де російська влада переслідує кримських татар та українців, забороняє Меджліс, пресу, залякує та заарештовує активістів.

Нагадаємо, суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки.

Кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов

ВідеоУкраїна проти Росії: у Гаазі оголосять вердикт із тимчасовими заходами проти Москви

Залиште свій коментар