Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україну поки що не беруть до програми НАТО для особливих партнерів - посол

У програмі беруть участь п'ять країн.

НАТО поки що не запрошує Україну до програми для особливих партнерів Enhance Opportunity Program.

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" сказав голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко.

"Чи готове НАТО зараз запросити Україну до цієї програми? Ні. Черговий трирічний огляд ефективності програми завершився півроку тому. Всі п’ять учасників, а це Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія та Швеція, "перезапрошені" до участі в його роботі й надалі. Ми беремо участь в переговорах із цього питання. Не думаю, що ця робота буде завершена до саміту", - сказав Пристайко.

Програма особливих можливостей – це своєрідний "клуб найближчих партнерів, які з різних причин не є союзниками (НАТО), але готові тісно взаємодіяти, часто в технічних питаннях, в ході спільних операцій та навчань. Тобто, суто формально ця програма не є "проривом" чи навіть механізмом євроатлантичної інтеграції. І хоча Україна із готовністю бере участь в усіх форматах взаємодії, ми також маємо цінувати ту близькість із Альянсом, яку дає нам статус Особливого партнера, яким є наша держава для Альянсу. Чи цікавий для України цей черговий формат? Так. Чи є значна додаткова вартість цього формату для нас? Треба уважно вивчати наші сучасні потреби і потреби Альянсу", - сказав Пристайко.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко внесе до ВР зміни до Конституції щодо членства в ЄС і НАТО.

ВідеоПарубій підписав закон, який є важливим для майбутнього членства України в НАТО

Андрій Парубій, перебуваючи з візитом у Сполучених Штатах, підписав закон "Про національну безпеку". Про безпеку, а саме про протидію російській агресії і кібератакам голова Парламенту говорив сьогодні і зі спікером Палати представників Полом Раяном. 

Парубій підписав закон, який є важливим для майбутнього членства України в НАТО

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції