Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні офіційно заборонили КПУ

В Україні офіційно заборонили КПУ

Мін'юст позбавив комуністів права брати участь у виборах.

Усі комуністичні партії, які існують в Україні, законодавчо втрачають можливість брати участь у політичному житті держави, зокрема й у виборчому процесі.

Про це заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов.

"Сьогодні міністр юстиції відповідно до ухваленого Верховною Радою закону підписав рішення, згідно з яким комуністичні партії, які є сьогодні в нашій країні, втрачають право бути суб'єктом політичних і виборчих процесів", - наголосив він.

Окремо Турчинов пояснив, що відсьогодні Комуністична партія України та інші сателітні комуністичні партії втрачають політичний статус і права політичної партії.

"Це дійсно історичний момент...", - додав секретар РНБО.

Своєю чергою очільник Мін'юсту України Павло Петренко уточнив, що таке рішення прийнято щодо трьох політичних партій.

"Після прийняття законів (про декомунізацію - прим.ред.) була створена незалежна комісія, яка протягом місяця проводила перевірку на відповідність трьох комуністичних партій в Україні - КПУ, Компартії (оновлена) і Комуністична партія України робітників і селян. На основі висновків комісії я підписав три накази, які визначають, що компартії України, зокрема, у своїй діяльності, у найменуванні, у символіці, статуті та програмі не відповідають вимогам ч.2 ст.3 закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки". Ця політична сила і дві інші комуністичні партії відсьогодні не можуть бути суб'єктом виборчого процесу і не можуть брати участь у політичному житті країни", - заявив він.

Нагадаємо, раніше Рада офіційно заборонила пропаганду комунізму і нацизму в Україні. Згідно з прийнятим законом, вся символіка та пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції