В Україні запустили онлайн-реєстр осіб, що підлягають люстрації

Дата публікації
Перегляди
1297
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні запустили онлайн-реєстр осіб, що підлягають люстрації

Українці зможуть контролювати, чи не пробралися до влади люстровані чиновники / Фото: gbgalsgallery.com

Наразі у базі даних понад 750 прізвищ чиновників.

В Україні розпочав свою роботу онлайн-реєстр осіб, які підлягають люстрації.

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, голова Громадського люcтраційного комітету, народний депутат України з фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв.

"Ми самостійно створили реєстр людей, які люстровані. Туди потрапили всі люди, відповідно до закону про очищення влади, які обіймали свої посади у період величезного розкрадання країни бандою Януковича... Плюс ті люди, які сиділи на ключових посадах, зокрема у правоохоронних органах, під час терору Євромайдану... У ньому вказані всі люди, які, за нашими даними, потрапили під люстрацію і не мають права займати жодні державні посади", - наголосив Соболєв.

Наразі, за його словами, до реєстру вже внесено дані про 755 чиновників і надалі прізвища будуть додаватися. До того ж у базі даних вказана причина, з якої той чи інший чиновник потрапив під люстрацію - працювали на керівних посадах під час режиму Януковича та ті, що не звільнились за власним бажанням під час Євромайдану.

Зокрема, керівник інформаційного відділу Громадського люстраційного комітету Олександра Дрік розповіла, що нові прізвища додаються щодня, і очікується, що така база збере близько 5 тис. осіб.

Зазначимо, відповідно до Закону "Про очищення влади", чиновники, які обіймали керівні посади за часів Януковича і знаходилися на цих посадах протягом одного року, повинні бути звільнені з займаних посад протягом 10 днів після набрання чинності цього закону і не мають права обіймати державні посади протягом 10 років.

Нагадаємо, половина звільнених із роботи люстрованих чиновників вимагає через суд поновити їх на роботі.

Наступна публікація