Фігуранти скандалу спростували свою причетність до зламу е-декларування

Зв'язківці відкинули претензії НАЗК із цього приводу.

Державне підприємство "Українські спеціальні системи" заперечує власну причетність до появи в системі електронного декларування доходів чиновників фіктивної декларації від імені Руслана Рябошапки. Докази, наведені главою Національного агентства з питань запобігання корупції Наталією Корчак, зв'язківці відкинули як недостатні.

"У повідомленні Наталії Корчак йдеться тільки про наявність у фейковому підписі гіперпосилання на ДП "УСС", яке, власне, може підробити будь-який досвідчений програміст", - твердять у держпідприємстві. Крім того, там також поставили під сумнів компетентність комісії, створеної НАЗК для дослідження питання про втручання в систему електронного декларування. "Нас здивувало повідомлення Корчак про створення комісії з представників виключно однієї із зацікавлених сторін і без залучення фахівців Держспецзв'язку та/або інших компетентнихдержавних органів. Так само, як і про участь представників ПРООН, які, за нашою інформацією, участь у комісії не брали", - наголосили в "Українських спеціальних системах".

22 серпня Корчак наголосила, що фальшива декларація від імені Руслана Рябошапки була внесена в базу електронних декларацій за сприяння державного підприємства "Українські спеціальні системи". "Подача декларації Рябошапки Р.Г. 19.08.2016 до системи була здійснена за допомогою дійсного електронного цифрового підпису, що не належить члену НАЗК Рябошапці Руслану Георгійовичу. При цьому файл підпису цієї декларації містить посилання на акредитований центр сертифікації ключів Державного підприємства "Українські спеціальні системи"", - повідомила вона. "Несанкціонованого втручання в роботу системи електронного декларування 19.08.2016 не було", - процитувала Корчак висновки комісії. Вона додала, що в складі комісії взяли участь представники НАЗК, ПРООН, ТОВ "Міранда" та громадські активісти.

19 серпня народні депутати Іван Винник і Антон Геращенко провели спеціальну прес-конференцію, на якій повідомили, що їхні "хакери-добровольці" змогли розмістити у державному реєстрі електронних декларацій фальшиву декларацію від імені Рябошапки. У ній зазначено, що він отримав 25 млн гривень в якості гонорару від ТОВ "Неякісний розробник".

ВідеоГройсман наказав 1 вересня запустити е-декларування і назвав ганьбою суперечки з пошуку винних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: